Játékoskörkép

Egykori akadémistáink és volt játékosaink hétvégi teljesítménye a következőképpen alakult.

A magyar NB1-ben szereplő Puskás Akadémia közel állt a győzelemhez Székesfehérváron, de a 95. percben a MOL Fehérvár egyenlített (2:2), így Corbu Mariusék sorozatban az ötödik döntetlent könyvelhették el. Egykori akadémistánk csereként a 71. percben állt be. Az első liga alsóházában szereplő CS Mioveni kétgólos győzelmet aratott az Academica Clinceni otthonában, Veres Szilárd a 76. percben kapott lehetőséget az Arges megyei csapatnál. A második liga felsőházi rájátszásában a Concordia Chiajna sima vereséget szenvedett a Steaua otthonában, a zöld-sasoknál Raul Palmes ezúttal csere volt, a 73. percben lépett pályára. A magyar NB2, 34. fordulójában a Soroksár 3-0-ra nyert a Budafok ellen, a hazaiaknál Magyari Szilárd a 82. percben szállt be, míg a Budafokot erősítő Györgyi Arthur a 70. percben kapott lehetőséget. Tamás Nándor együttese az Aqvital FC Csákvár gólnélküli döntetlent játszott a Szombathelyi Haladással, Nándi kezdő volt, 56. percet töltött a pályán.

A harmadik liga 5. csoportjának székely rangadóján a Székelyudvarhely FC, Antal Barna góljával 1-0-ra nyert a Sepsi OSK II otthonában. A hazaiaknál Máthis Mátyás végig játszott, Pál Kristóf a 65. percben, Becze Tamás a 75. percben állt be. A vendégeknél Albert Hunor védett, Kilyén Szabolcs és Antal Barna végig játszott, Berkeczi Csongor, Savin Cătălin, Simó Csongor és Botorok János is kezdő volt, de pályára lépett Marucza Csanád is, akit a 62. percben cseréltek be, Berkeczi helyett. Az összecsapás az alábbi linken nézhető vissza:

Az NB3-ban szereplő Balassagyarmat 5-1-re nyert Dabason, Benkő-Bíró Norbert kezdőként végig játszotta a meccset. Kovács Dániel együttese a VLS Veszprém kétgólos vereséget szenvedett Balatonfüreden, egykori akadémistánk végig játszotta az összecsapást. A Tatabányai SC - Bicskei TC mérkőzés 1-1-es döntetlennel végződött, a hazaiaknál Székely Ervin alapemberként végig a pályán volt.