Jobbak voltunk, mégis kikaptunk

Győrben lépett pályára a magyarországi edzőtáborban tartózkodó FK Csíkszereda.

Vágó Attila csapata tegnap este Lipóttal mérkőzött meg, ma délelőtt pedig az NB2-es WKW ETO FC Győr volt az ellenfél. A felkészülési mérkőzés elérte célját és újabb hasznos találkozón van túl a piros-fekete alakulat. Az FK az első félidőben rögtön az első percekben több nagy helyzetet is kidolgozott, egyszer még a kapufát is eltalálták a fiúk, de gólt nem sikerült lőni. Az első játékrészben a győrieknek mindössze két helyzetük volt, így az FK egyértelműen uralta a mérkőzést. Szünet után a győriek teljes keretet cseréltek és ez hatásosnak bizonyult.

WKW ETO FC Győr - FK Csíkszereda 1:0

FK Csíkszereda: Horváth - Majzik, Benkő-Bíró, Lőrincz, Vizi, Csürös, Eder, Savin, Hodgyai, Bajkó, Györgyi. Játszott még: Nagy, Bartók, Csíki, Pál, Bálint R.

20883692_1777386322276069_193536597_o

Vágó Attila vezetőedző nyilatkozata:

"Az első félidőben nagyon jól játszottunk, helyzeteket dolgoztunk ki, mezőnyfölényben, labdabirtoklásban, kapurarúgásokban, mindenben felülmúltuk az ellenfelet. Mi domináltunk, de sajnos nem rúgtuk be a helyzeteinket, pedig akár 3-4 góllal is vezethettünk volna. A Győr csapata a második félidő ivószünetében teljes csapatot cserélt és ez a frissesség éreztette hatását a játékban, mivel mi tegnap este is meccset játszottunk. A vereségre nem mentség, de az tény, hogy az utolsó negyedórában sokkal frissebbek voltak, mint mi és akkor szerezték a gólt is. Ennek ellenére úgy érzem ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerjük, mert sokkal jobban játszottunk."

Az FK Csíkszereda holnap Mosonmagyaróvárral játszik felkészülési mérkőzést, a találkozó 16 órakor kezdődik.