Két csapatunk továbbra is veretlen

Akadémiai csapataink három győzelemmel és egy vereséggel zárták az U17-es és U19-es bajnokság hétközi fordulóját. Két együttesünk továbbra is őrzi veretlenségét és az alapszakasz felénél ez mindenképp biztató!

U19-es bajnokság 16. csoport: FK Csíkszereda U19–Marosvásárhelyi LPS 4–1 (2–0) Gólszerzők: Bara Levente 2, Barta Norbert és Solymosy Lehel.

FK Csíkszereda U19: Molnár - Aszalós, Berkeczi, Jakab, Lakatos, Bara, Simó, Zsombori, Papp, Barta, Solymosy. Játszott még: Márton, Antal, Tamás, Dobos.

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy érzem, hogy első perctől mi irányítottunk, mi domináltunk, az ellenfél a fizikai fölényét nem tudta kihasználni. Azt gondolom, hogy jobban futballoztunk, mint ők és hiába voltak fizikálisan nagyobbak, ezt nem tudták kamatoztatni. Ha, a helyzeteinket berúgjuk, akkor már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést és nem 2-0-val fordulunk, hanem mondjuk 4-5-el. Az utolsó passzokat megint sikerült elrontani, nem értünk oda a beadásokra, de stabilan futballoztunk és hátul is stabilak voltunk. A mai játékunkból igazából a gyorsaságot hiányoltam, most a csapat inkább megfontolt és szervezettebb volt, de a kettőnek az ötvözete lesz az, ami működni fog. Az ellenfél egy pontrúgásból vette be a kapunkat, ami egy kicsit bosszantó mert az is abból adódott, hogy egy rosszul átvett labda után kellett szabálytalankodni és az ellenfél játékosa nagyon jól eltalálta a labdát és így lett 4-1, de akkor sem tudtak fölénk kerekedni, tehát végig mi uraltuk a játékot. Kihoztuk a mérkőzésből azt, ami a célunk volt, de nem a maximumot adtuk ehhez a teljesítményhez, tehát vannak még tartalékai a csapatnak. Mindamellett, hogy nyertünk a játékosok meg kell értsék, hogyha komoly céllal indulnak neki a labdarúgó karriernek, akkor minden mérkőzésből a maximumot kell kihozni és 101%-ot nyújtani!"

21392867_1587578877979423_447881407_o

17. csoport: Nagyszebeni FC Hermannstadt–FK Csíkszereda U18 4–0 (3–0)

FK Csíkszereda U18: Rigmányi, Miklós, Kelemen, Bratu, Bakó, Cine, Szabó, Tankó, Borbély, Bedő, Méhes. Játszott még: Palistán, Marucza, Varga.

Széchenyi Márton vezetőedző nyilatkozata:

"Az eddigiekhez képest méltatlan végeredmény született, amit azonban csak saját magunknak köszönhetünk. Sajnálom, hogy nem voltunk képesek felnőni a feladathoz. Néhány játékos szégyenteljes produkciója hűen tükrözi milyen futballkarrierre számíthat a jövőt illetően."

U17-es bajnokság 16. csoport: FK Csíkszereda U17–Marosvásárhelyi LPS 2–0 (0–0) Gólszerzők: Kányádi Szabolcs és Suciu Toni. FK Csíkszereda U17: Gyenge - Szfárli, Purguly, Csala, Partene, Máthis, Incze, Ferencz, Kővári, Simó, Suciu. Játszott még: Rácz, Esztolyka, Kányádi. TNK_2687_m Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"Úgy tűnt, hogy az ellenfél betolta a buszt a kapu elé, mert volt amikor hat védővel is védekezett, tehát nagyon nehéz volt feltörni a védelmüket. A labdabirtoklás legalább 80-20% volt a javunkra. A széleken sikerült jó párszor mögéjük kerülni, átlövésekből is sikerült veszélyeztetni, de vagy a kipattanót rúgtuk mellé, vagy pontatlan helyekre érkeztünk a beadásokra, tehát elég későn csak a második félidőben sikerült feltörni a védelmüket. Onnantól kezdve nem is volt kérdés a győzelmünk, főleg miután egy második góllal bebiztosítottuk magunkat, de azért továbbra is nehéz meccs volt, mert figyelni kellett a kontrákra, mivel az ellenfélnek voltak gyors játékosai. Örülök, hogy továbbra is 100%-ak tudtunk maradni!"

TNK_3279_m

17. csoport: Nagyszebeni FC Hermannstadt – FK Csíkszereda U16 0–4 (0–3) Gólszerzők: Botorok János, Tóth Krisztián, Csala Róbert és Köllő Csongor.

FK Csíkszereda U16: Janovits - Balázs, Tóth, Vita, Erőss, Szondi, Casiadi, Csala, Köllő, Corbu, Botorok. Játszott még: Lázár, Baga, Vârtosu, Incze, Veress.

Dusinszki Zoltán vezetőedző nyilatkozata:

"Az első perctől mi irányítottuk a mérkőzést és a 10. percben már 2-0-ra vezettünk. Kezünkbe vettük az irányítást, nem lepett meg a fű sem, pedig ettől kicsit féltem, hogy esetleg megzavarja a játékosokat, mert mi ugyebár keveset tudunk füvön edzeni, de nem zavarta meg a játékosokat, minden rendben volt. Jó ritmusban játszott a csapat, folyamatosan alakítottuk ki a helyzeteket és az első félidőben 3-0 volt javunkra. Második félidőben úgy tűnt mintha egy 10-15 percre bentmaradtunk volna az öltözőben, de a cserékkel frissítettük a csapatot és megint átvettük az irányítást és sikerült még egy gólt szereznünk. Gratulálok a csapatnak, mert eddig mérkőzésenként több mint három gólt szereztünk, tehát azt jelenti, hogy a támadásunk az nagyjából rendben van, védekezésben még jönnek hibák, most is egy büntetőt kellett Janovitsnak védenie, de összességében rendben van a csapat."