Liga 2 | Nem bírtunk a Mioveni-nel

Bár az első félidő végén Blănaru öngóljával megszereztük a vezetést, ám nem tudtuk megőrizni az előnyt a lefújásig, a hajrában egyenlített a Mioveni a szerdai, hazai play-off találkozón.

Bár az első félidő végén Blănaru öngóljával megszereztük a vezetést, ám nem tudtuk megőrizni az előnyt a lefújásig, a hajrában egyenlített a Mioveni a szerdai, hazai play-off találkozón. Csüggedésre sem ok, sem idő nincs, szombaton jön a felsőházi rájátszás újabb kihívása, a Vajdahunyadi Corvinul érkezik majd Csíkszeredába.

Sem az időjárásra, sem a hangulatra nem lehetett panasz a hétközi forduló hazai mérkőzésén. Szépen megteltek a lelátók, a Lokálpatrióták pedig a szokásukhoz híven az első perctől kezdve űzték-hajtották a piros-feketéket. Az első lehetőséget Ilyés Róbert legénysége hagyta kihasználatlanul a szerdai, késő délutáni mérkőzésen. Babati Benjamin mintegy 22 méterről tüzelt kissé balról a bal kapufa mellé. Gyenge Szilárdnak a 8. minutumban kellett először mentenie, messze kifutva lábbal tisztázott kapuvédőnk. Sokáig leginkább mezőnyjátékot láthattunk, majd a 32. percben Bakos Ervin balról, 17 méterről tekert a hosszú sarok fölé.

A 39. egységben Stan robbant be egy jobbról érkezett beadásra, ám estében a kapu fölé vágta, ez volt a vendégek egyetlen igazán nagy lehetősége az első 45 perc során. A félidőnek viszont még nem volt vége, hiszen a hosszabbításban szabadrúgáshoz jutottunk a jobb oldalról az oldalvonal közeléből. Nagy János remekül tekert középre, ahol Blănaru nagy igyekezetében a saját kapujába lőtt (1–0). Így minimális előnnyel vonulhattunk pihenőre.

A második játékrész elején Kelemen blokkolt remekül a hazai kapu előterében, majd három perccel később Jebari megindulását láthattuk. Üres területre érkező labdája azonban nem talált FK-s játékost. Fél órával avége előtt Gyenge mentett hatalmasat lábbal Gutea próbálkozásánál. Fáradni látszott csapatunk, Ilyés Róbert cserékkel igyekezett frissíteni, ám hiányzott a lendület ezen a napon a játékunkból. A 79. percben egy felívelt labda lesen találta volna Costeát, ám miután Apro Claudiu beletette a fejét a labdába, így a játékvezetők továbbengedték a vendégakciót, középen Stan érkezett tisztán Costea beadására és a tehetetlen Gyenge mellett a hálóba helyezett (1–1).

A hajrában megvolt a lehetőségünk a győzelem megszerzésére, Bakos Ervin a 87. percben jó helyzetből balról fölé lőtt, az utolsó minutumban pedig Makrai 17 méteres próbálkozását blokkolták a látogatók. Maradt a pontosztozkodás, amivel átmenetileg biztosan felkapaszkodtunk a negyedik pozícióba megelőzve a csütörtökön pályára lépő Bodzavásárt. Folytatás szombaton, 12.00 órától szintén hazai pályán a Vajdahunyadi Corvinul ellen.