Liga 2: Olténiai pontszerzés

Zsilvásárhelyen a nemrég átadott új stadionban lépett pályára az FK Csíkszereda csapata a második liga 18. fordulójában.

A Viitorul Pandurii - FK összecsapásra mintegy 500 néző volt kíváncsi a helyszínen, majdnem ugyanennyien követték élőben az online közvetítést is. Eredetileg Pintér Norbertet is kezdőbe nevezte az FK szakmai stábja, de vajdasági játékosunk a bemelegítéskor fájdalmat érzett a térdében és emiatt inkább Kálmán Szilárdot küldték be, így ez még nem számított cserének.

A hazaiak Astafei révén már az első percben veszélyeztettek, de szerencsénk volt. A folytatásban az FK percei következtek, előbb Magyari tört be a tizenhatosba, de lövését a kapus védte, majd a 10. percben Kálmán is ziccerbe kerül, de a hazaiak kapusa ezt is hárítja. A 13. percben Eder tüzel kapura a tizenhatos vonaláról kapásból, de a labda a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret. A sok csíki helyzetet követően a 24. percben Pop mintegy 17 méterről lőtt a csíki védők között laposan a jobb alsó sarokba és ezzel vezetést szerzett a hazai együttes: 1-0. Négy perc múlva növelhette volna előnyét a Viitorul Pandurii, de Yabre fejese mellé ment. A vége felé Hodgyainak és Kálmánnak is adódott lehetősége az egyenlítésre, de előbbi labdája fölé ment, utóbbiét blokkolták.

A szünetben Valentin Suciu két cserét is eszközölt, Bara helyett Bartát és Magyari helyett Logont küldte be, ami hatásosnak bizonyult, hisz az 54. percben egy jobb oldali akciót követően a kapus lábai között a rövid sarokba lőtte a labdát és ezzel megszerezte első gólját az FK színeiben: 1-1. A folytatásban Gyenge Szilárdnak is akadt dolga bőven, Astafei lövéseit semlegesítette és élteben tartotta a csíki pontszerzés reményét, majd Eder, Majzik, Veres és Logon állt közel a győztes gólhoz, de a befejezések rendre meghiúsultak. Összességében véve az FK megérdemelte volna a győzelmet, de az egy pont is fontos, hisz idegenben szeptember óta nem szerzett pontot a piros-fekete együttes.

Liga 2, 18. forduló: Viitorul Pandurii Târgu Jiu–FK Csíkszereda 1–1 (1–0)

Gólszerzők: Vasile Pop (24. perc), illetve Romaric Logon (54.).

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Raul Palmeş, Csürös Attila, Csonka Bonifác, Majzik Adrián, Veres Szilárd, Eder Gonzales, Kálmán Szilárd, Bara Levente (Barta Norbert, 46.), Hodgyai László (Bajkó Barna, 70.), Magyari Szilárd (Romaric Logon, 46.).