Liga 2 | Alulmaradtunk Slobozián

Gól nélküli első félidő után két találattal alulmaradtunk a Slobozia Unirea otthonában vasárnap, a felsőházi rájátszás második fordulójában. Nincs megállás, szerdán a Mioveni csapatát fogadjuk.

Jó tempóban kezdődött a mérkőzés, játékosainkat harminc csíkszeredai szurkoló űzte-hajtotta a lelátóról, a Lokálpatrióták soraiból jól hallhatóan szállt a biztatás, amit a hazai nézől füttyszóval "jutalmaztak". A 7. percben Afalna tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, az ötös magasságából eleresztett éles lövését a rövid alsónál fogta Gyenge Szilárd, ám les miatt mi jöhettünk. Két egység elteltével Anderson célzott kevéssel a bal alsó sarok mellé jó 22 méterről. A 14. percben bal oldali szöglet után a kifejelt labdát Apro Claudiu küldte rá, Rusu a léc alól mentett nagyot. A következő percben Afalna ugrott meg középen, Gyenge jó ütemben robbant ki a hazai támadó elé és kaparintotta meg a labdát.

A 21. percben Makrai lódult meg a bal oldalon és lőtt éles szögből, Rusu szögletre ütötte a próbálkozást. A 41. percben a tizenhatos vonalánál, középen szabálytalankodott sárga lapot érően Makraival szemben Lazăr. A kecsegtető helyzetből következő szabadrúgást Anderson mintegy egy méterrel fölé tekerte. Az egyperces ráadásban Anderson próbálkozása szállt fölé. Ez volt az első felvonás utolsó momentuma, így gól nélküli döntetlennel mehettek pihenőre a felek.

A második félidő első feljegyzésre méltó eseménye Anderson fölé szálló lövése volt Nagy János bal oldali szögletét követően. Ugyanebben a percben a hazaiak kapitánya, Constantin Toma gázolta el a jobb szélen Andersont sárga lapot érően. Az 53. percben furcsa körülmények között megszületett a hazaiak vezető találata. A  bal oldalon Nagy János hozta játékba a labdát, ám sem Veres Szilárd, sem Kelemen Dávid nem tudott indítani, a labda a szemfüles Purece elé került, aki az ötös bal sarkától Gyenge fölött a hálóba emelt (1–0). A gólt megelőzően úgy tűnt, a játékszert Purece kézzel tette maga elé. A vezetés megszerzése után némileg veszélyesebben játszott az Unirea, ám valódi gólhelyzetekig nem igen jutottak el a vendéglátók, ehelyett szabálytalanságokkal igyekeztek tördelni a játékot.

A 73. percben Ekkolo ugrott ki a bal oldalon, elvitte Gyenge mellett a labdát, majd éles szögből kapura lőtt, Kelemen Dávid hatalmas bravúrral tisztázott a gólvonal előtt. A 78. minutumban Gyenge kirúgását visszavágták a hazaiak a mezőnyből, a labdára Afalna startolt rá és kifutó kapuvédőnk fölött 25 méterről a hálóba emelt (2–0). A 84. percben újra a hálónkban táncolt a labda, Vlăsceanu balról lőtte ki a hosszú sarkot, igaz, lesről tette mindezt, így maradt a kétgólos különbség.

Vereséggel folytattuk tehát felsőházi szereplésünket, ám kesergésre nincs idő, szerdán már újabb kihívás előtt áll Ilyés Róbert együttese. A harmadik játéknapon, 17 órától a CS Mioveni látogat az FK stadionba. Jegyek már kaphatók a bilete.ro oldalon.