Liga 3 | Az első hazai vereség

Kikapott fiókcsapatunk a Liga 3 hatodik fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a Dante Botoşani ellen. Az FK-s fiatalok ezúttal kevés veszélyt jelentettek a kapura, ám mint Demény Norbert vezetőedző is kihangsúlyozta, a mérkőzés jól szolgálta a Galatasaray elleni UEFA Youth League visszavágóra való felkészülést.

Délutánra kividult az időjárás, a napos idő ellenére ezúttal kevesen ültek a Sportpark lelátóin, mintegy 200 néző választotta pénteken későn délután az FK Csíkszereda fiókcsapatának bajnokiját. A mérkőzésre kilátogatók azt láthatták, hogy az első negyed órában három szögletet is rúghattak a rendkívül motiváltan pályára lépő vendégek. Fiataljaink nem igazán találták az akciók ritmusát, így kevés hazai támadás futott a játéktéren. A vendégek próbálkozásai az első fél óra letelte előtt néhány perccel góllá értek. Asofiei cselezgetett a tizenhatosunk bal oldalán, tisztára játszotta magát, majd jókora gólt ragasztott a hosszú sarokba (0–1).

Hátrányban sem igazán tudott változtatni Demény Norbert legénysége, valódi hazai helyzetet továbbra sem jegyezhettünk fel. Ellenben a hazai vezetőedző egy vendég-szabálytalanságot követően a bíró szerint sárga lapot érően reklamált.

A második játékrészre új emberek érkeztek a hazai védelembe és a kapuban is váltott a szakvezetés, Becze-Máthé Mátyás érkezett a háló elé. A félidő első perceiben feljegyezhettünk ugyan egy FK-s kapura-lövést, ám Bujdosó szabadrúgását kiöklözte a vendégek kapusa. A Botoşani sem szögezte a kapu elé a csíki fiatalokat, ám jóval több veszélyt jelentettek a támadásaik, mint a hazai próbálkozások. Ennek a 70. percben lett meg az eredménye, amikor Asoifei egy bal oldali szögletet követően befejelte a második vendégtalálatot (0–2).

A hajrában sem változott a játék képe. Bár az utolsó pillanatokban még mindkét oldalon kimaradt egy-egy helyzet, a végén kétgólos vendégsiker született.

A lefújást követő értékelésében Demény Norbert vezetőedző elmondta, hogy bár kikapni sosem jó, azonban a legfontosabb az volt, hogy együtt tudott készülni az a keret, amely klubunkat Isztambulban, a Galatasaray elleni UEFA Youth League selejtezőjének visszavágóján fogja képviselni a jövő héten.

Liga 3, 1. csoport, alapszakasz, 6. forduló
FK Csíkszereda II – Dante Botoşani Sport Klub 0–2 (0–1)

Vezette: Dănilă Ștefăniță (Bodzavásár), asszisztensek: Florea Bianca (Ploieşti), Chioibașu Alexandru (Ploieşti)
Gólszerzők: Deleanu (26.), Asofiei (70.)
FK Csíkszereda II: Simon Máté (Becze-Máthé Mátyás, a szünetben) – Colceriu Flavius (Szín Ferenc, a szünetben), Kovács Márk (Baga István Szabolcs, a szünetben), Vereguț Daniel, Göndör Alex-Valentin – Balázs Lajos Norbert, Bujdosó Szilárd, Sebestyén Botond, Sándor Raul (Orbán Milán, 70.), Nagy Botond – Biró Tamás (Balogh Szilárd, 81.) Vezetőedző: Demény Norbert