Liga 3 | Egy pont a tavaszi nyitányon

Bár Bakos Ervin korai góljával megszereztük a vezetést a Viitorul Darabani elleni pénteki bajnoki mérkőzésen, ellenfelünk a hajrához közeledve büntetőből kiegyenlített, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

A győzelem reményében lépett pályára farmcsapatunk a Liga 3-as pontvadászat tavaszi nyitányán. Ebbéli szándékában a Liga 2-es csapatunk több játékosa is igyekezett a fiatalok segítségére lenni. Kitűnően kezdtük a találkozót, Bakos Ervin a második percben parádés lövéssel vette be a vendégek kapuját (1–0). A kezdeti lendület kitartott a játékrész további részére is, azonban helyzetek ritkán adódtak. Ez igaz volt mindkét oldalra. A vendégek a 10. percben álltak legközelebb a gólszerzéshez, amikor az oldalhálót találták telibe. A 17. percben Lukács Dániel kiváló védéssel igazolta tehetségét, öt perc elteltével pedig Jelena Richárd perdített közelről Curileac kezébe.

Lukács bravúrjai is kellettek

A második félidő vendég lehetőséggel indult, majd továbbra is inkább a Darabani akarata érvényesült. Többet birtokolták a labdát a vendégek, de továbbra sem igazán volt benne a gól a játékukban. A félidő közepén túllépve Sütő Zalán szabálytalankodott büntetőt érően, a látogatók Gău Alexandru révén éltek a felkínált lehetőséggel és kiegyenlítettek, a labda éppen középre, a balra elmozduló Lukács helyére érkezett (1–1).

Hálóőrünk a folytatásban egymást követően bemutatott bravúrokkal mentette meg csapatunkat attól, hogy a Viitorul átvegye a vezetést. A hajrában több lehetőségünk is volt arra, hogy a magunk javára fordítsuk a mérkőzést, azonban Vereguț Dániel fejese, majd Balázs Lajos Norbert perdítése is elkerülte a kaput. Maradt a döntetlen, folytatás március 18-án, szombaton a Șomuz Fălticeni otthonában.