Még csiszolni kell a játékon

Karácsonkőn játszott felkészülési meccset az FK Csíkszereda U19-es és U16-os csapata a hétvégén. A fiatalok a helyi korosztályos csapatokkal mérkőztek és annak ellenére, hogy mindkét csapatunk vesztesként hagyta el a játékteret, volt mit tanulni a mérkőzésekből. Karácsonkő U19 - FK Csíkszereda U19 2:0 Az FK Csíkszereda U19-es csapata a következő felállásban lépett pályára: Molnár, Jakab (csk), Banu, Puika, Urbán, Balázsi, Dobos, Tamás, Bara, Kénesi, Csifó. Beállt: Nagy, Szabó. Edzők: Széchenyi Márton és Gál Ervin. Széchenyi Márton vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:
"Az első félidőben sajnos gyengén, rengeteg hibával és kapkodva futballoztunk. Ha, a kitűzött célokat elakarjuk érni ebből tanulnunk kell. A második félidő kiegyenlítettebb volt ugyan, de csak kapufáig és egy vitatható lesgólig jutottunk. Összességében hasznos volt az edzőmérkőzés, dolgozunk tovább, szerdán javíthatjuk a hibákat otthon Kézdivásárhely csapata ellen."
U16-os csapatunk jól kezdte a mérkőzést, de egy sérülés miatt a védelmünket át kellett szervezni, ezt pedig az ellenfél könyörtelenül kihasználta.

Karácsonkő U16 - FK Csíkszereda U16 2:1

Gólszerző: Kányádi.

FK Csíkszereda U16: Gyenge (Györgylörincz) - Ferencz, Esztolyka, Badi (Fülöp), Partene(Szabó), Csala, Incze, Corbu(Szondi), Szfárli, Suciu(Kurkó), Kányádi (Pap).
Vég Csongor vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:
"Első félidei játékunk olyan kapkodó volt, mint a megérkezésünk. Egy közúti ellenőrzés miatt majdnem 50 percet késtünk. Kicsit a buszon maradt a társaság, ennek ellenére sikerült egy szép góllal vezetést szereznünk. Sérülés miatt a félidő felénél változtatnom kellett a védelem tengelyen. Ez teljesen megzavarta a fiúkat és a hazai csapat 5 perc alatt megfordította a meccs alakulását. Második félidőben minden tartalékjátékos szerepet kapott. Sikerült átvenni az irányítást de meddő mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani. Múlt heti jó formánkat csak periódusokban tudtuk megismételni. Összeségében a döntetlen reálisabb lett volna."