Megvertük a listavezetőt

Fontos és értékes győzelmet aratott az egy évvel nagyobb korosztályban versenyző U16-os csapatunk. Vég Csongor együttese az elmúlt fordulóban is Besztercével játszott, akkor azonban a Sportlíceum csapatával, most pedig a nagymúltú Gloria korosztályos együttesével. FK Csíkszereda U16 - U17 Besztercei Gloria 2:1 Gólszerzők: Simó, Szfárli. FK Csíkszereda U16: Gyenge - Ferencz (Esztolyka), Rácz, Badi, Partene, - Csala (Incze), Máthis, Bencze, - Simó (Pap), Fülöp (Kurkó), Szfárli (Szondi). Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"A bajnokság legintenzívebb hetében vagyunk. Kérdéses volt, hogy mennyire leszünk frissek a hétközi idegenbeli mérkőzés után. A listavezető ellenfelünk teljesen pihenten tudott érkezni hozzánk, hiszen ők álltak a szerdai napon. Nagy meglepetést nem okozott nekünk a vendégcsapat harcmodora. Próbálták fizikai fölényüket ránkerőltetni és ha lehet, azonnal a védő harmadunkba juttatni a labdát. Majd az összeszedett labdákból gólszerzési lehetőségeket kialakítani. Az első félidőben nagyon jól eltüntettük a vendégek erősségeit azzal, hogy a fiúk jól tartották a labdát és magas intenzitással játszottak. Szinte alig adtuk oda a labdát. Amikor viszont elveszítettük a játékszert nagyon jól támadtunk vissza, illetve az akcióink nagyrészét be is fejeztük, így nem tudtak minket lekontrázni. Sajnos góllal csak egy akciónkat tudtuk lezárni, így 1:0-ás állással mentünk a szünetre. A második félidő hasonlóan kezdődött, mint az első. Végig mi irányítottunk és sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket. Egy szép akció végén növeltük előnyünket, a lendületünk továbbra is megmaradt. Több esélyünk is volt rá, hogy a mérkőzést teljesen lezárjuk és akár egy nagyobb arányú győzelmet arassunk, de ezeket a helyzeteket elszórakoztuk. A hajrában szépítettek a beszterceiek így szorossá tették az utolsó perceket. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez. Nagyon jól játszva tudtunk nyerni. A tanulság az: ha egy meccset le tudsz zárni, akkor azt meg kell tenni, mert a futball hamar megtudja bosszulni a kihagyott helyzeteket."