Nagyot küzdöttünk!

Megdolgozott a három pontért az FK Csíkszereda, amely a harmadik liga 13. fordulójában a CSM Bucovina Rădăuți csapatát fogadta.

Bálint László György együttese ezúttal jó iramban kezdte a mérkőzést és jobban koncentrált az első percekben, mint tette azt az elmúlt találkozókon, ahol nagyon hamar hátrányba került. A kezdő sípszót követően már az első percben veszélyeztetett az FK, amely Györgyi révén vezette rá az első támadást, de lövés az egyik bukovinai hátvédet találja el.

fk csikszereda-radauti vn 008

A folytatásban bár több helyzete volt a csíkiaknak, a vendégek mégis veszélyesebbnek tűntek: előbb Timis, majd Ungureanu lőtt kevéssel mellé. A 29. percben Györgyi a tizenhatoson belül két ember között is rést talál, de a lövést a radóci kapus kivédi. Rögtön utána Eder cselez remekül a jobbszélen, leadja a játékszert honfitársának Soufiane Jebarinak, aki kapásból rálövi, de a vendégek kapusa ezúttal is a helyén van.

fk csikszereda-radauti vn 037

A 32. percben egy kisebb dulakodást követően Ilyés a földre kerül, mire a játékvezető sárgalappal bünteti Ionesi Iuliant. A 38. percben Hodgyai tör be a tizenhatosba, az alapvonaltól Edernek passzol, aki remek helyzetből rúgja rá, de gólt ezúttal sem látunk, mert Pruteanu kiüti a labdát. Szünet előtt a vendégek voltak közelebb a gólhoz, de szerencsénk volt, ugyanis Jamilu lövése elszállt a bal kapufa mellett.

fk csikszereda-radauti vn 003

A második félidő elején megszerezhette volna a vezetést az FK, de Eder beadására Bartók késve érkezik és nem találja el jól a labdát. Az 52. percben Hodgyai is betalálhatna, de fejese a keresztléc fölé száll. Nem sokkal később cserél az FK, Hodgyai helyett Bajkó Barna jön be. A folytatásban kétszer is veszélyeztetnek a vendégek, előbb egy szabadrúgásból, majd egy gyors ellentámadásból Ungureanu lövi mellé.

fk csikszereda-radauti vn 045

Az 56. percben Soufiane Jebari fut el jobbszélen beadásába beleér ugyan Eder, de rosszul találja el a labdát, mellé megy. Egy perc múlva nehéz helyzetbe kerülnek a piros-feketék, ugyanis a középpályán Ilyés el akar rúgni egy magas labdát, de az ellenfél egyik játékosa fejjel beleér és mivel sebet ejt rajta, ezért a játékvezető egyből piroslapot ad a csíkiak középpályásának.

fk csikszereda-radauti vn 026

Az FK gyorsan rendezi sorait és meglepő módon szervezettebbé válik a játék, ráadásul a játékosok nem érik be a döntetlennel, folyamatosan megrohamozzák a bukovinai kaput. Bálint László György frissíti a csapatát, Eder helyébe Savin Cătălint küldi be, majd Bartók helyett Pál Kristóf érkezik. A 65. percben Györgyi remek beadását Bajkó fejeli rá, majd öt perc múlva a tizenhatos sarkától egy távoli lövéssel próbálkozik, de a labda egyik alkalommal sem ér célba.

fk csikszereda-radauti vn 013

A 76. percben a tizenhatoson belül Pál Kristófhoz kerül a labda, aki kapásból rálövi, de a labda sajnos fejen találja az ellenfél hátvédjét. Egy perc múlva a radóciak kétszer is betalálhatnának, de szerencsénk van, előbb Stoian hagy ki egy tiszta ziccert, majd rögtön utána Horvát véd bravúrral.

fk csikszereda-radauti vn 030

A 79. percben Soufiane Jebari megszerzi a labdát, majd remekül passzol a félpályánál lévő Györgyinek, aki elfut a labdával jobbszélen, beadása pontos, de Bajkó tiszta gólhelyzetben a kapusba rúgja. Két perc múlva egy vendégtámadást Csürös állít meg, aki tisztázni tud és az ellentámadásból Györgyi tör be a tizenhatosba, lerántják és a játékvezető büntetőt ítél. A tizenegyest Bajkó a jobb felső sarokba bombázza: 1-0!! Az FK emberhátrányban szerzi meg a vezetést.

fk csikszereda-radauti vn 019

A gólt követően is letámadtak az FK játékosai és egy Soufiane - Bajkó összjátékot követően remek helyzetet dolgoznak ki, de a bukovinai kapus menteni tud. Az utolsó percekben mindent egy lapra tesznek fel a radóciak és kitámadnak, a 88. percben egy magas beadásnál Ionesi szabálytalankodik Horváttal szemben, ezért megkapja a második sárga lapját, és kiállítják. Az FK edzője semmit sem bíz a véletlenre, kihasználja az utolsó cserelehetőségét is, Soufiane helyett Jakab Róbert lép pályára, de az ellenfél már nem tud komoly helyzetet kialakítani, így a három pont Csíkszeredában maradt.

FK Csíkszereda - CSM Bucovina Rădăuți 1:0 (0:0)

Gólszerzők: Bajkó Barna (83.) büntetőből.

Piroslap: Ilyés Róbert (57.) és Ionesi Iulian (88.).

Sárgalap: Horvát Adrián és Györgyi Arthur.

FK Csíkszereda: Horvát - Csürös, Benkő, Lakatos, Csiszer, Ilyés, Bartók (Pál 70.), Györgyi, Soufiane (Jakab 90.), Eder (Savin 62.), Hodgyai (Bajkó 54.).

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Edzőként ez egy nagyon nehéz meccs volt, mert óriási nyomás volt rajtunk. Remélem, hogy a fiúk megértették, hogy mindig ehhez hasonló hozzáállásra van szükség és kell gratuláljak nekik! Sok helyzetünk volt, több egy az egy elleni harcot is megnyertünk és megszereztük a három pontot egy kemény ellenféllel szemben. Nem volt könnyű, de szerintem ilyen lesz minden hátralevő meccsünk. Örülök, hogy a védelmünk biztosabb és szervezettebb volt, nem kaptunk gólt ezúttal sem és továbbra is egyedüli csapat vagyunk, aki hazai pályán nem kapott gólt, szerintem ez fontos."

A győzelemnek köszönhetően az FK Csíkszereda továbbra is tapad az élmezőnyhöz és harcban van a feljutásért vívott küzdelemben.

5 Sporting Lieşti 12 7 1 4 30-13 22 7 3 1 1 8 - 4 10 4 0 3 22 - 9 12
6 Barcarozsnyói Olimpic Cetate 12 6 2 4 20-12 20 2 3 1 2 10 - 6 10 3 1 2 10 - 6 10
7 Bucovina Rădăuţi 12 6 2 4 17-11 20 2 4 1 1 12 - 3 13 2 1 3 5 - 8 7
8 KSE Kézdivásárhely 12 5 3 4 20-20 18 0 4 1 1 13 - 5 13 1 2 3 7 - 15 5
9 FC Szászhermány 12 5 2 5 20-10 17 2 2 2 1 10 - 3 8 3 0 4 10 - 7 9
10 CSM Focşani 13 4 5 4 24-17 17 -4 2 4 1 16 - 8 10 2 1 3 8 - 9 7
11 Sănătatea Darabani 12 4 3 5 26-23 15 -6 2 3 2 15 - 10 9 2 0 3 11 - 13 6
12 CSM Paşcani 12 3 1 8 18-30 10 -8 3 0 3 17 - 15 9 0 1 5 1 - 15 1
13 FC Székelyudvarhely 13 3 0 10 24-30 9 -12 3 0 4 20 - 15 9 0 0 6 4 - 15 0
14 Avântul Valea Mărului 12 2 1 9 24-33 7 -14 1 1 5 18 - 19 4 1 0 4 6 - 14 3