Nagyszerű győzelem

Első alkalom az idei harmadik ligás szezonban, hogy az FK Csíkszereda labdarúgó csapata hátrányból tudott fordítani és be is tudta húzni a győzelmet. Ennek szenvedő alanya a Petrotub Roman volt, ráadásul hazai pályán. A csíki csapatból két olyan játékos rúgott gólt, akik eddig még nem találtak be a harmadik ligában. Közel 24900 néző hiányzott ahhoz, hogy telt ház legyen Romanban a harmadik liga I-es csoportjának 20. fordulójában, ahová az FK Csíkszereda látogatott el. Az ország hetedik legnagyobb – a Wikipedia adatai szerint – stadionja – a 25 ezer férőhelyes Moldova Stadion – kongott az ürességtől, és a mérkőzés kezdetére is alig százan látogattak ki. A maroknyi szurkoló nem láthatott sok helyzetet. Mindkét csapat maximálisan odafigyelt és zárta a területeket. Nagyobb helyzetek alig akadtak, de egy gól viszont összejött. A csíki játékosok előbb a 10. percben szisszenhettek fel, amikor egy jobboldali kapu elé lőtt labdáról két hazai játékos is lemaradt. Az első vendég helyzetre 15 percet kellett várni: ekkor Majzik próbálkozott távolról. Alig egy perc múlva mindkét kapu előtt helyzetek adódtak. Előbb egy remekül felépített csíki akció következett. Egy baloldali laposan belőtt labdát Bajkó tett vissza sarokkal középre, ahol érkezett Tankó, de kecsegtető helyzetben rosszul találta el a labdát. Az ellentámadásból Popa fejelt fölé kicsivel. A 33. percben a hazaiak megszerezték a vezetést. Egy szögletet követően a labda átszállt a védők feje fölött és a hosszún érkezett Țapu aki a rövidsarokba bólintott. Alig három perc múlva akár válaszolhatott volna az FK miután egy kidolgozott akció végén Gergely lőtt, de lövésébe beleértek, amelyet végül Ciuclea könnyen szedett össze. A második félidőt a szokásoknak megfelelően nem az FK kezdte jobban. Sőt. Előbb Țapu távoli lövését jegyezhettük fel, majd Petrilă az 55. percben ajtó-ablak helyzetben az oldalhálót találta el. Ennek ellenére a 60. percben jött az egyenlítés. A csereként beállt Györgyi harcolt ki egy szabadrúgást, amit szintén ő végezhetett el. Lövése a sorfalról lecsorgott, de így lett jó, hiszen ez megtévesztette a hálóőrt és a játékszer a kapuba kötött ki. Alig pár perc múlva akár a vezetést is megszerezhette volna az FK. Fodor kapott egy jó indítást és ugorhatott ki a kapussal szemben, aki kifutott. A fiatal csatár megpróbálta átemelni a labdát, de az elakadt a portás vállában. Innentől kezdve a hazaiak óriási nyomást gyakoroltak a vendégekre, akik alig tudták megtartani a labdákat, sőt a félpályán is ritkán sikerült átjönni. Ekkor Husar tartotta a lelket a csapatban. A játék képével ellentétben azonban az Fk újabb gólt rúgott a 81. percben. Fodort ugratták ki társai, akit lerántottak jó 30 méterre a kaputól. A labda mögé újfent Györgyi állt, aki ezúttal nem találta el olyan jól a labdát, de Ciuclea bizonytalan volt és a maga elé kiütött labdára Csűrös érkezett pontosan és bevágta a kipattanót. Összezavarodtak a hazaiak. Az Fk igyekezett megtartani a labdákat és megbecsülni azt. Ennek ellenére az utolsó helyzet a hazaiaké volt a hajrában, amikor Husarnak kellett óriásit mentenie előbb Marin, majd Talpalariu fejesénél. A FK nagyot küzdött és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot idegenben. Rossz hír viszont, hogy a Știința Miroslava elleni következő, idegenbeli, fordulóban Ilyés Róbert nem játszhat sárga lapjai miatt. Eredmény Petrotub Roman – FK Csíkszereda 1–2 (1–0) Gól: Tapu (33.), illetve Győrgyi (60.), Csűrös (81.). Sárga lapok: Marin, Lupusoru, illetve Ilyés. Petrotub Roman: Ciuclea – Rotariau (Dutciuc, 32.), Marin, Măgirescu, Lupușoru, Brăescu, Petrilă, Popa (Furtună, 77.), Țapu (Talpalariu, 77.), Damian, Stahie. Cserék: Carnariu, Rotaru, Alexandru, Topan. Edző: Susanu Iosif. FK Csíkszereda: Husar – Majzik, Székely, Csűrös, Kicsi, Gergely (Gál, 52; Szöllősi, 71.), Ilyés, Tankó, Czimbalmos (Györgyi, 52.), Fodor (Tóth Tamás, 90.), Bajkó. Csere: Dávid. Edző: Ilyés Róbert és Albu László.