Nehezen, de nyertünk!

Jó minőségű pályán és szép meglepően meleg időben vette kezdetét a Székelyudvarhely FC és FK Csíkszereda közötti székely rangadó, amelyre sok néző volt kíváncsi.

Az első komolyabb helyzetre a 6. percben került sor, Pantovic lövését Somogyi csak nehezen tudja kiütni. Két perc múlva az SZFC kerül helyzetbe Marin Popescu révén, de lövését Papp Zsombor szögletre menti. A 11. percben ismét az udvarhelyiek veszélyeztetnek, Romaric Logon fejese kevéssel megy fölé. A folytatásban az FK részéről Eder próbálkozik egy távoli lövéssel, de ez Somogyinak nem okoz gondot, majd Bálint Rajmond fordul le a védőjéről, a jobb alsó felé tartó labdáját nagy nyújtózással védi Papp. A 41. percben előbb Pantovic veszélyeztet távolról, majd Csürös fejese mellé megy. A 45. percben Antal Barna is próbálkozik, de távolról eleresztett lövését az udvarhelyiek kapusa kipaskolja.

???

Szünet után Bajkó kerül helyzetbe, de fejese fölé megy, majd az FK fölénye egyre látványosabb, ám hiába a gólra még várni kell. A 73. percben aztán Nagy Zsolt jobb oldalon fut el és remekül indul be a kapu felé, jól helyezett lövésébe belecsúszik az ellenfél, de a labda nem változtat irányt, így megszerzi a vezetést az FK Csíkszereda: 0-1!

A gól után kicsit megnyugszik a játék, de a 83. percben az udvarhelyiek közel állnak az egyenlítéshez, Dinu mintegy 18 méterről eleresztett lövését Papp bravúrral védi! Ha, nehezen is, de az FK megnyerte a meccset és fontos három pontot szerzett, hisz ebben a fordulóban az éllovas Lénárdfalva 3-0-ra kikapott Besztercén, ezzel pedig csapatunk három pontra megközelítette a Máramaros megyeieket.

Székelyudvarhely FC - FK Csíkszereda 0:1 (0:0)

Gólszerző: Nagy Zsolt (73.).

FK Csíkszereda: Papp – Aszalos (Solymosy 52.), Csürös, Berde, Papp, Eder, Veres, Nagy, Pantovic (Jebari 62.), Antal (Magyari 52.) és Bajkó (Hodgyai 67.).

Valentin Suciu vezetőedző nyilatkozata:

"Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, nem voltunk megszokva a füves pályával, hisz Törökország óta műfüvön készülünk, emiatt nem jött össze a játék, úgy ahogy elterveztük. De, végülis nem a szép játékért mentünk, hanem a három pontért és az meg lett. Voltak játékosok akiktől többet vártam, de úgy tűnik a mai nap ennyire futotta."