Női Liga 1 | Látványos gólok, magabiztos győzelem

Számos helyzetet dolgozott ki első osztályú, felnőtt női csapatunk szombati bajnokiján a felsőházi rájátszás ötödik fordulójában lejátszott, Nagykomlósi Banat Girls elleni, hazai találkozón. A lehetőségekből hármat értékesítettek a lányok és rendkívül magabiztosan tartották itthon a bajnoki pontokat, megerősítve a negyedik helyet a tabellán.

A negyedik hely megerősítése volt a forduló előtt a célja felnőtt női csapatunknak. Kollár Péter együttese a decemberben egyszer már legyőzött, Nagykomlósi Banat Girls csapata ellen igyekezett itthon tartani a három bajnoki pontot a szombati, Sportparkban megrendezett találkozón.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott, a jobb oldalról érkezett beadást azonban magabiztosan húzta magához Tankó Réka. Antal Anitáék a 11. percben találták el először a vendégkaput, Bartalis Barbara bal oldali szöglete után Berkeczi Emőke fejese halt el a vendégek hálóőrének, a hangzatos nevű Lena Andriasyan ölében. Az első negyed óra letelte előtt megszereztük a vezetést! Ezúttal Szőke Eszter ívelte be a bal oldali szögletet, jól érkezett a hosszú oldalon Bartalis Barbara és remekül fejelt a kapu jobb oldalába (1–0).

A 16. percben Cortina szabadrúgását fogta Tankó Réka, majd Szőke Eszter erőteljes lövése pattant szögletre egy vendégvédő lábáról. Nem unatkozhatott a Sportparkba kilátogató kis számú, ám lelkes publikum, a 25. percben például azt láthatták a szurkolók,hogy Szőke Eszter bal oldali beadását szinte a saját hálójába pofozta a Banat Girls kapusa. A kapufa mentette meg a nagykomlósiakat a második góltól. A félidő vége előtt hat perccel pedig már az sem! Berkeczi Emőke egy jobb oldali szögletrúgás után jutott lövéshez és annak rendje-módja szerint a jobb alsó sarokba vágta a labdát 16-17 méterről (2–0). Az első játékrészt Antal Anita biztató kísérlete zárta, a lövés alig kerülte el a bal felső sarkot.

Uraltuk a mérkőzést

Szőke Eszter nagy helyzetével indult a második 45 perc, a fiatal középpályás a kapust is kicselezte, ám kisodródva nem tudott pontosan célozta, így oda lett a lehetőség. Egyértelműen uralta csapatunk a játékot, sorra alakították ki a gólhelyzeteket a lányok, ám a befejezésekkel hadilábon álltunk. A vezetés nem forgott veszélyben, a vendégek vajmi kevés veszélyt jelentettek a kapunkra. Fél órával a vége előtt Mezőssy Melánia szép lövéssel lezárta a lényeges kérdéseket, a középpályás mintegy 14-15 méterről volt eredményes (3–0). Sorra érkeztek a cserék mindkét oldalon, a hajrában már nem alakult ki igazán folyamatos játék, több hiba jellemezte a csapatok játékát. Az utolsó momentumot Balázs Eszter kihagyott ziccere jelentette. Összességében rendkívül magabiztos győzelmet aratott együttesünk, és bátran tekinthet az egy hét múlva következő Kolozsvári U Olimpia elleni, hazai találkozó elé.