Női Szuperliga | Antal Anita bombagólja döntött

Antal Anita hajrában szerzett bombagóljával megszerezte a három bajnoki pontot a Temesvári Politehnica elleni, idegenbeli találkozón női szuperligás csapatunk.

Antal Anita hajrában szerzett bombagóljával megszerezte a három bajnoki pontot a Temesvári Politehnica elleni, idegenbeli találkozón női szuperligás csapatunk. Kollár Péter lányai öt pontra csökkentették a különbséget a dobogó alsó fokán álló bánságiakkal szemben.

A Temesvári Politehnica ideiglenes otthonában, Újszentesen szerepelt női szuperligás együttesünk szerdán kora délután. A mérkőzést a Poli kezdte határozottabban, az első húsz percben több nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt. Antonia Bratu kétszer is kapu mellé fejelt, a 19. percben pedig Teodora Meluță távoli szabadrúgását Tankó Réka bravúrral mentette szögletre.

A mieink sem adták fel a támadás lehetőségét, Herczeg Andrea kétszer is veszélyes lövéssel jelentkezett, Androniki Mikalopulu és Fülöp Boglárkas is megdolgoztatta a temesvári kapust, Magyarics pedig a szünet előtti percekben emelt kapu felé gólt ígérően, ám mentett a hazai kapuvédő.

Beszorítottuk a Temesvárt a második játékrészben, bőven akadt gólhelyzetünk. Magyarics Zoé folytonos veszélyt jelentett, beadásait Mitri Rita elől menteni tudták. Mitrinek veszélyes lövését is védte Sara Câmpean, ahogy Tankó Réka is hárította Roxana Mirea veszélyes lövését. A három pont sorsát eldöntő találat a 85. percben született, amikor jól felépített támadás végén Antal Anita mintegy 22 méterről védhetetlen bombát zúdított a hosszú felsőbe (0–1).

Győzelmükkel Kollár Péter lányai öt pontra megközelítették a harmadik helyen álló Temesvárt, vasárnap hazai pályán fogadják a Konstancai Farul gárdáját.