Őszi visszatekintő XIII.

Liga 2. XIV. forduló. 2020. november 26. 16:30 óra:

FK Csíkszereda – Kolozsvári „U” 2:1 (1:0). Csíkszeredai stadion. Hozzávetőleg 330 néző. (ebből mintegy 280, a kerítésen kívül). Vezette: Iulian Călin (Ștefănești). Oldalvonali segéd játékvezetők: Nicușor Marin (Suseni, Argyas) és Petrișor Daniel Vlase (Galac). Tartalék játékvezető: Cristian Moldoveanu (Sepsiszentgyörgy).

Gólszerzők: 10. Bauza (19), 15. Mészáros (47), illetve 10. Golan (78).

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 8. Takács, 5. Kelemen, 3. Apró, 18. Marrone – 13. Csürös, 6. Eder González (csk., a 90+1. perctől 26. Bara) – 16. Botorok (a 84. perctől 53. Szondi), 11. Jebari (a 60. perctől 20. Savin), 10. Bauza (a 90+1. perctől 2. Palmeș) – 15. Mészáros (a 84. perctől 22. Bor).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: 16. Botorok (8), 10. Bauza (85).

Kolozsvári „U”: 12. Vâtcă – 26. Laur. Rus, 24. Luchin, 6. Telcean (a 70. perctől 70. Al. Negrean), 13. Taub – 8. D. Novac (a 70. perctől 35. And. Mureșan), 4. Filip, 80. Bg. Barbu (a 70. perctől 83. Ribeiro) – 15. Mâneran, 18. Goga (csk., az 53. perctől 93. Gavra), 19. D. Pîrvulescu (az 53. perctől 10. Golan).

Vezetőedző: Constantin Enache.

Sárga lapok: 6. Telcean (27), 4. Filip (44,81), a második után, piros, 24. Luchin (88), 10. Golan (90+1).

A rendkívül szolid költségvetésű és nagy garral a feljutásra ácsingozó Kolozsvári „U” látogatása, felemás emlékeket idézett fel bennünk. Az előző idényben ugyanis egy gólos előnyünket eltékozolva, döntetlenre végeztünk. Öröm volt az ürömben, hogy játékban az „egyetemisták” fölé nőttünk. Ezért azonban, a futballban nem osztanak bónuszpontokat. A sűrű csíki ködben még inkább lehengerlő játékkal rukkoltunk elő és a néhányszor komoly veszéllyel fenyegető kolozsvári kontrák dacára, magabiztosan szereztük meg a győzelmet. Az utolsó  negyedórára fordulva, néhány percig tévelyegtünk ugyan, de Rybánsky bravúros védése és Filip könnyelműen begyűjtött második sárgája, megkímélt a további izgalmaktól. Ráadásul, a második ligás vitézkedésünk rövid, de velős története során, ezen az estén rukkoltunk elő a leginkább meggyőző teljesítménnyel.

Kulcspillanatok:

19. perc: Jobb oldali szöglet után Taub által röviden kifejelt labdát, 16 méterről Eder González akrobatikus mozdulattal rúgja rá, a kipattanó Bauza elé kerül, aki azonnal a kapura tereli. A játékszer, a menteni igyekvő Luchinon irányt változtatva, a jobb alsó sarokba kerül (1:0). Ezzel az argentin csapatunk leggólerősebb játékosává lépett elő. Tizenhárom mérkőzésen, négy találatnál jár. Mészáros követi, hárommal.

40. perc: Bal oldali vendéglefutást követően, a Taub által a rövid sarok irányába emelt labdánál, a becsúszva érkező Góga elől, kivetődve menteni igyekvő Rybánsky, magasba emelt jobb lábszárával véd nagyot. A kolozsváriak közül többen is fogják a fejüket.

46. perc: Marrone szereli ellenfelét a félpályánál és Bauzával kényszerítőzve az alapvonalig vezeti a labdát, majd kiválóan játsza meg a kapu torkába berobbanó Mészárost, akinek nincs nehéz dolga (2:0). A felvidéki támadónk nem várt sokat, a négy gólt szerzők táborában máris felzárkózott Bauza mellé.

57. perc: Filip 24 méterről leadott átlövése, Rybánsky jobb kapufája mellé száll.

78. perc: A kolozsváriak jobb oldali szöglete nyomán, a portugál Ribeiro a hosszú oldalról, a tizenhatos vonaláról emel a kapunk előterébe és az ötösfelelesünkön árválkodó izraeli Golan a hálóba bólintott (2:1). Eneache mester jól cserélt, hiszen a szépítő találat mindkét fontos szereplője, a második játékrészben állt be.

79. perc: Rybánsky! Alig egy perccel később Ribeiro Taubot hozza helyzetbe, de utóbbi balról leadott közeli lövését kapusunk magához öleli!

80. perc: Pillanatokkal a Rybánsky bravúr után, a felezővonalnál bemutatott kései belépő miatt Filip megkapja a második sárgáját. A kiállítás megtöri a kolozsváriak lelkesedését, mi pedig emberelőnyben okosan játszunk az idővel.

Az FK legjobbjai:

18. MARRONE Salvatore      6. EDER GONZÁLEZ                 8. BAUZA Juan

A szélső hátvédeink szerre veszik hátukra a csapatot, ezúttal Marronen volt a sor. Szokásos jobb oldali robotolásán túl, az önzetlen kiszolgáló arcát is megvillantotta. A második és, az események későbbi alakulása folytán, egyben győztes gól nagyobbrészt az ő érdeme. Mészárost kihagyhatatlan helyzetbe hozta.A szokásos kevésbé látványos, de renkívül hasznos játékát, ezúttal gólpasszal tetőzte. Csapatából a legtöbbet volt játékban és passzpontossága a teljes mezőny fölé emelte: 65 átadási kísérletéből 61 ért el a címzetthez, ami 94%-os mutatót eredményezett! Ráadásul, párharcainak kétharmadát sikerrel vívta.Ismét gólt szerzett és a másik találatunknál is elévülhetetlen érdemei voltak. A szeleket okosan váltogatva, felváltva veszélyeztett a kolozsvári védelem mindkét oldalán. Párharcainak negyven százalékát nyerte meg, passzkísérletei 82%-ban értek célba.

Öt legjobb a pályán: 1. Marrone (FK, +24,6%), 2. Eder González (FK, +18,5%), 3. Luchin (U, +15,7%), 4. Bauza (FK, +13,8%), 5. Savin (FK, +13,8%).