Őszi visszatekintő IX.

Liga 2. XI. forduló. 2020. november 7.. 11 óra:

Kisnikápolyi Turris-Oltul – FK Csíkszereda 0:0 (0:0). Kisnikápolyi városi stadion. Hozzávetőleg 100 néző (ebből mintegy 70 a kerítésen kívül).  Vezette: Vlad Băban (Jászvásár). Oldalvonali segéd játékvezetők: Cristian Bojan (Marosvásárhely) és Ștefan Dimitrache (Prahova). Tartalék játékvezető: Mihai Laurențiu Ene (Bukarest).

Turris-Oltul: 1. Păun – 7. Buleică (a 69. perctől 77. Bărboianu), 16. Căt. Pîrvulescu, 5. Sălcianu, 13. Al. Nicola – 15. Silviu Pană (csk.), 23. Liv. Mihai (a 31. perctől Cioinac) – 11. Ad. Niță, 10. Haită, 19. Ad. Voicu (a 61. perctől 47. Damașcan) – 89. Blănaru.

Vezetőedző: Erik Lincar.

Sárga lap: 7. Buleică (41).

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 2. Palmeș, 3. Apró, 5. Kelemen, 18. Marrone – 20. Savin –11. Botorok (a 90+2 perctől 4. Baga), 13. Csürös, 6. Eder González (csk., a 83. perctől 16. Jebari), 10. Bauza  (a 65. perctől 24. Schieb) – 15. Mészáros (a szünettől 9. Haberkon).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lapok: 13. Csürös (27), 20. Savin (60).

A bodzavásári kiszállás után Kisnikápoly következett. Az Olt forrásvidékének csapata az Olt torkolatának csapatával találkozott. Ugyanannak a folyónak élünk a partján, de számos tekintetben mások vagyunk. Ezt a házigazdák sajnos a mérkőzés előkészítése során is éreztették, a saját költségünkön történő TV közvetítést is megpróbálták ellehetetleníteni. Nyomasztó hangulatú mérkőzésen, a találkozót oda-vissza futball jellemezte. A gól nélküli döntetlent több kihagyott nagy helyzet és a házigazdák által fölé rúgott büntető is fűszerezte. Az eredménnyel egyik fél sem volt igazán elégedett.

Kulcspillanatok:

6. perc: Bauza adja el a labdát a saját harmadában, Nicola köszöni szépen, egyből Voicuhoz játszik, aki a bal oldalról befele cselezve mintegy 20 méterről váratlanul a rövid sarokra. A meglepett Rybánsky csak kiütni tudja a labdát, éppen Blănaru elé és a hazai középcsatár négy méterről az üres kapuba pofozza. Az oldalvonali játékvezető magasba lendülő zászlója nyomán, Băban lest ítél. Úgy tűnik Voicu lövése pillanatában Blănaru egy árnyalattal a védőink mögött volt.

12. perc: Ismét labdavesztésünkből szerezhetne gólt a Turris. Az ellenfél térfeléről elvégzett bedobásnál Palmeș röviden kapja vissza a labdát, így előreívelési kísérlete Liviu Mihairól a Rybánsky kapuja felé robogó Blănarunak jó, a hazai középcsatár a tizenhatos bal sarkához érve, Kelemen és Apró között kiválóan játsza meg a középen érkező Nițăt, akinek arra is van ideje, hogy a labdát átvegye, de a kapusunkkal farkasszemet nézve, a tizenegyes pontról fölé emel.

14. perc: Palmeș sarokzászló közeléből elvégzett hosszú bedobása után Eder 11 méterről Buleicăbe lő, a visszapattanót Mészáros tíz méterről Sălcianu mellett, egyből a rövid alsóra küldi, de Păun résen van és kézzel ment, majd a védőtárs FK szögletet érően tisztáz.

34. perc: Ezúttal Mészáros veszít labdát a félpályánál, Savin sikertelen balett mutatványa nyomán, Mihai Voicut találja meg, aki a bal oldalon Kelemen mellett elrobogva, a becsúszva szerelni igyekvő Apró mellett, középen Haităt hozza helyzetbe. A hazaiak tízese, a visszarendeződő Savin szorításában, a játékszert 13 méterről jobbal a bal kapufa mellé küldi.

42. perc: 24 méterről enyhén baloldalról jut szabadrúgáshoz az FK. A ladba mögé hárman is állnak, végül Bauza emel a négy tagú sorfal fölött a jobb kapufa töve mellé.

48. perc: Jobb oldali Turris bedobást követően Blănaru labdástól átverekszi magát Savinon, majd Eder és Apró között a tizenhatosban üres területre érkező Nițăt játsza meg és a menteni igyekvő Csürös felrúgja a támadót. Jogos a büntető.

49. perc: Voicu áll a labda mögé, Rybánsky a gólvonalon jobbra-balra ugrándozik, majd a lövés pillanatában jobbra vetődik. Az irány jó, de a labda fölé száll.

55. perc: Rybánsky – Kelemen – Apró a labda útja, a belső védőnk a támadó térfél közepére emel. Haberkon párharcát megnyerve a labdát Bauzához fejeli, Pepe egy fordulattal becsapja ellenfelét és a védők mögé befutó Haberkonhoz továbbít. A szünetben Mészárost váltó középcsatárunk balról, az alapvonal mellől laposan a tizenegyes pont környékére rúgja a labdát. Csürösnek jó, át is veszi, de 12 méterről nem találja el a kaput.

Az FK legjobbjai:

1. RYBÁNSKY László              1. APRÓ Claudiu                  10. BAUZA Juan

Ismét tizenegyest hárított. Ezúttal ugyan nem testtel, hanem testbeszéddel, de ez érdemeiből semmit sem von le. Mindhárom kapujára tartó lövést hárítani tudta és a szerencse is szolgálatába szegődött.A biztonságot nyújtó csapatrész tengelyének fontos alkotóeleme. Kelemennel remekül megértették, kiegészítették és segítették egymást. Kétszer játszották át őket, de a hazai csatárok mindkét lehetőséget elpuskázták.Támadásaink motorja volt. Párharcainak 59%-át megnyerve, ebben a mutatóban támadó alakulatunk legjobbja volt. Az első félidő végén jól elvégzett szabadrúgása éppen csak elkerülte a kaput.

Öt legjobb a pályán: 1. Sălcianu (Turris, +29,2%), 2. Rybánsky (FK, +15,8%), 3. Păun (Turris, +13,9%), 4. Nicola (Turris, +12,0%), 5. Pîrvulescu (Turris, +11,5%).