Ripensia elemzés

Liga 2. XVII. forduló. 2021. február 27. 11 óra:

Temesvári Ripensia – FK Csíkszereda 1:1 (1:1). Electrica stadion. Hozzávetőleg 80 néző. Vezette: Vlad Nicușor Flueran (Krajova). Oldalvonali segéd játékvezetők: Ioan Alexandru Corb (Szatmárnémeti) és Marius Bălan (Dés). Tartalék játékvezető: Marius Omuț (Szatmárnémeti).

Gólszerzők: 10. Alexandru Neagu (74, bü.), illetve Marvin Schieb (60)

Temesvári Ripensia: 1. Dobre – 17. A. Makrickij 4. Rogac, 3. Lálics, 30. Gladun – 13. V. Makrickij. 18. T. Călin (a 74. perctől 23. M. Ene) – 14. Al. Popovici (a 74. perctől 24. Tudorache), 10. Al. Neagu, 8. Al. Piftor – 21. N. Szocovics.

Vezetőedző: Cosmin Petruescu.

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 8. Takács, 14. Kelemen, 3. Apró, 22. Bor – 13. Csürös – 7. Pintér (a 81. perctől 2. Palmeș), 24. Casiadi, 26. Bara, 20. Schieb – 15. Mészáros.

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Mély pálya és szeles idő fogadta a csapatokat, ráadásul az előző heti győztes csapatból Bauza a negyedik sárga okán, Jebari és Savin pedig sérülés miatt hiányzott, így a megszokott ötletes játékunknak ezúttal nyoma sem volt. A keményen és szervezetten futballozó Ripensia, a terek szűkítésével brusztoló küzdelemre kényszerítette az FK-t. Az őrlődő mezőnyjáték közepette, félidőig Rogac kapufája és Bor mellé szálló fejese volt komolyabb helyzet. Szünet után az FK kezdeményezett és enyhe fölényét Schieb révén gólra váltotta. A végjátékhoz közeledve, a hetvenkét percig angolos, azaz a párharcoknál megengedő felfogásban ténykedő Flueran játékvezető lépett elő főszereplővé és Gladun látványos földre vetődésénél büntetőt ítélt. Sem az élőben látottak, sem a TV felvételek lassításai nem győztek meg az igazáról. De ez sem őt, sem a tizenegyest értékesítő Neagut nem hatotta meg különösebben, így rendkívül küzdelmes, de látvány tekintetében ingerszegény mérkőzésen csapatunk egy pontot szerzett.

Kulcspillanatok:

8. perc: Jobb oldalról beívelt szöglet nyomán, a felszabadítani képtelen védelem gyűrűjéből, a hosszú oldalon érkező Rogac tereli lábbal a labdát a kapu felé. Ribánsky verve van, de a labda a jobb kapufáról kifelé pattan.

30. perc: Bor érkezik jó ütemben a hosszú oldalon Apró bal oldalról az ötösfeles mélységébe ívelt szabadrúgásánál, azonban fejese a bal kapufa mellé száll.

60. perc: Pintér remekül hozza helyzetbe a tizenhatos előterébe bemozduló Schiebet, aki a kapujából kirohanó Dobre mellett fejjel eltolja a játékszert és az alapvonal közeléből, estében jobbal a hálóba tereli. (1:0)

73. perc: A Flueran, Pintér, Takács háromszögbe a labdával érkező Gladun előtt, jobbhátvédünk magas térdemeléssel tiszteleg. A fogadtatástól megszédülve, a derék ripis hasra vágja magát, a sípmester pedig a tizenegyes pontra mutat.

74. perc: Neagu áll a labda mögé és a jó irányba vetődő Rybánsky mellett kilövi a jobb alsót (1:1).

Az FK legjobbjai:

20. SCHIEB Marvin                    14. KELEMEN Dávid                  13. CSÜRÖS Attila

Támadásban, nem csak a gólja miatt, csapata legveszélyesebb játékosa volt. Mindvégig nagy kedvvel és magas energiaszinten játszott. Ráadásul, a célba ért átadási kísérletek tekintetében is csapata legjobbja volt.Végig biztonságot sugárzott, pedig Szokoviccsal, különösen az első félidőben számos kemény test-test elleni küzdelemre kényszerült. Csapatából kiemelkedve, párharcait 67%-ban nyerte meg. A mezőnyből a szerzett labdák tekintetében is messze kiemelkedett.A középpálya trojkájának új, a felkészülési időszakot követően számára is meglepő összeállításában is a megszokott magabiztosságával tette a dolgát. Gyakorta a másik két társ hibáit is próbálta javítani. Takács után, ő volt csapatából legtöbbet játékban.

Öt legjobb a pályán: 1. Gladun (Ripensia, +31,0%), 2. Schieb (FK, +27,0%), 3. Neagu (Ripensia, 24,1%), 4. Kelemen (FK, +10,2%), 5. Csürös (FK, +8,2%).