RoKupa | Kupabúcsú 11-esekkel

Alexandriában lépett pályára másodosztályú felnőtt férficsapatunk a Románia Kupa negyedik fordulójában. Bár Csiszér Balázs góljával az első félidőben megszereztük a vezetést, a második félidő közepén kiegyenlítettek a hazaiak. A hosszabbításba torkolló mérkőzésen nem esett több találat, a büntetőrúgások során pedig kétszer is hibáztunk.

Remek időjárás, ám éles szél fogadta a pályára lépő csapatokat Alexandiában. A kupameccs sok nézőt a pálya mellé szólított, több százan drukkoltak a hazaiak sikeréért. Tették ezt rendkívül lelkesen és hangosan a hazai drukkerek, akik síppal, dobbal, dudákkal csaptak jókora hangzavart a lelátón. A lelkesedés nem ragadt át teljes mértékben a csapatokra, mezőnyjátékkal kezdődött az összecsapás.

Az első gólszerzési lehetőségre a 20. percig kellett várni, amikor Csiszér beadása találta jó helyzetben Jelena Richárdot. A pécsi születésű támadó azonban nem tudott a kapuba találni, a hazai hálóőr, Cristică a helyén volt. A továbbiakban Karácsony is megmutatta tehetségét, több alkalommal is jól avatkozott közbe, így a félidő végéhez közeledve úgy tűnt, marad a 0–0. Nem így gondolta azonban Bărăbaș Marius, aki harcosan tört előre, majd jól játszotta ki a labdát a jobb oldalon érkező Csiszérhez, ő pedig kilőtte a hosszú sarkot (0–1).

A folytatásban nem tudtuk bevinni a döntő ütést, nem sikerült több gólt szerezni, aminek az lett a következménye, hogy a csereként pályára lépő Jerdea kiegyenlített a 70. percben (1–1). A hazaiak lendületet kaptak a gól után és megnyomták az utolsó negyed órát, míg az FK nem igazán találta a játék ritmusát. A rendes játékrész végéhez közeledve sorra érkeztek a hazai szögletek, ám nagyobb gólhelyzet nem alakult ki.

Következhetett a kétszer 15 perces ráadás, amiben ide-oda játék folyt, ám egyik csapat sem tudta a maga javára eldönteni a párharcot. A büntetőrúgások során a hazaiak részéről Sîrbu, Ciocoteală, Georgescu és Preoteasa betalált, miközben az FK-ból csak Kovács Lóránt és Apro volt eredményes, ám Nemanič és Jelena hibázott. Ezzel eldőlt, hogy a Románia Kupa negyedik fordulóját a házigazda vette sikerrel, számunkra pedig maradt a bajnokság.