RoKupa | Magabiztos továbbjutás

Négygólos, magabiztos győzelemmel lépett túl Liga 2-es csapatunk a Bákói Aerostar csapatán a Románia Kupa harmadik fordulójában. A csapat egy félidő alatt elrendezte a lényeges kérdéseket, Marvin Schieb duplázott.

Másodosztályú felnőtt férficsapatunk ezen a héten kapcsolódott be a Románia Kupa küzdelmeibe a többi Liga 2-es csapattal egyetemben. A sorsolás a szomszédos megyeszékhelyre, Bákóba szólította Dican Ferenc fiait, hogy a helyi Aerostar együttesével küzdjenek meg a következő körbe jutásért. Jól kezdtük a mérkőzést Bujdosó Szilárd átadását már a 9. percben gólra váltotta Gál-Andrezly Péter (0–1). Bujdosó nagy kedvvel játszott, a 13. percben egy kapufát is feljegyezhettünk a neve mellé.

Alig telt el húsz perc, amikor Marvin Schieb megduplázta az előnyünket, tíz percen belül pedig megszerezte a második találatát is magabiztossá téve ezzel a vezetésünket (0–3). Egy percre rá Bujdosó került nagy helyzetbe, ám ezúttal kimaradt a lehetőség. Öt perc múlva azonban összejött a gólszerzés Szilárdnak, ezzel negyven perc alatt gyakorlatilag lezártuk a meccset és a továbbjutás kérdését (0–4).

A második félidő elején a moldvaiak ugyan próbára tették Karácsony Márk képességeit, ám ez csupán arra volt elég, hogy kapuvédőnk ne gémberedjen el teljesen a moldvai őszben. Sorra érkeztek a cserék mindkét oldalon, de az eredmény nem változott, egy félidőnyi eredményes játékkal különösebb izgalmak nélkül biztosítottuk a helyünket a következő kupakörben. Csapatunk legközelebb vasárnap Temesváron, a Ripensia vendégekén lép pályára a bajnokság hetedik fordulójában

Románia Kupa, 3. forduló, 2022. szeptember 15. 16:30
Bákói Aerostar – FK Csíkszereda
0–4 (0–4)
Bákó, Aerostar Stadion, 500 néző.
Vezette: Diaconu Constantin Adrian (Bukarest), asszisztensek: Diaconu Andrei (Jászvásár), Vițelaru Cosmin (Vaszló).
Gólszerzők: Gál-Andrezly Peter (9.), Schieb Marvin (24. és 32.) és Bujdosó Szilárd (38.)
Bákói Aerostar: 30. Manole Dan Ovidiu - 22. Prențu Marian, 23. Benchea Alexandru, 13. Pavel Ștefan, 33. Bacalu Bogdan - 8. Ilie Horia (16. Băisan Alexandru, 82.), 18. Juncu Andrei (2. Pavel Andrei, 26.) - 10. Gavrilă Andrei, 19. Zaharia Alexandru (Bobârnac 26.), 7. Belciu Filip (9. Tofan Devid, 68) - 11. Vraciu Cătălin (csk) (D. Capușa 82.) Vezetőedző: Ionescu Mihai.
FK Csíkszereda: 23. Karácsony Márk – 8. Takács Rares (99. Csiszér Balázs, 70.), 18. Nemanic Klemen, 24. Vita Dániel, 16. Pârvulescu Paul – 15. Veres Szilárd (13. Csürös Attila, 57.), 22. Panos Mikaël (6. Kovács Lóránt, 75.) – 77. Gál-Andrezly Peter (csk, 11. Ivanovici Petre, a szünetben), 57. Bujdosó Szilárd, 20. Schieb Marvin – 32. Jelena Richárd (17. Suciu Tóni, 70.). Vezetőedző: Dican Francisc.