Sima győzelem Bákóban

A harmadosztályú labdarúgó bajnokság első csoportjának 18. fordulójában a sereghajtó Bákói SC otthonába látogattunk.

A mérkőzés kellemes tavaszias időben zajlott, de a pálya minősége rossz volt és emiatt a labda többször megtréfálta játékosainkat. Lengyel Roland vezetőedző a múlt heti kezdőcsapathoz képest három helyen változtatott: Ţepeş, Ilyés és a fiatal Tamás Nándor bekerült a kezdőcsapatba.

Az első perctől fogva mi irányítottuk a mérkőzést, játékosaink többször is helyzetbe kerültek, előbb Bajkó, majd Jebari révén. A gólra viszont várni kellett a 29. percig, amikor egy szögletet követően Csonka Bonifác megtörte a jeget: 1-0. A következő percekben újabb helyzeteket dolgoztak ki a fehér-feketében játszó csíkiak, de mind kimaradt, ráadásul Jebarit a tizenhatoson belül buktatják a bákói védők, de a bíró nem ítél büntetőt. Nem sokáig töprengünk a dolgon, hisz a 42. percben a fiatal Tamás Nándor növeli az előnyünket: 2-0!

Szünet után  Ilyés Róbert  helyére érkezik Csürös Attila. A második félidőben is folytatódik az FK fölénye, de a 70. perc környékén 2-0-ás csíki vezetésnél büntetőhöz jut Bákó. Nagy Barna hárítani tud és ezzel a lélektani fölényünk is megvan! Két perc sem telik el és a frissen becserélt Nagy Norbert góllal hálálja meg a bizalmat: 3-0, remek húzás Lengyel Roland vezetőedzőtől. A hátralevő időben biztonsági játékra helyezkedik be az FK és az eredmény nem változik, sima csíki győzelem lesz a vége.

SC Bákó - FK Csíkszereda 0-3 (0-2)

Gólszerzők: Csonka Bonifác (29. perc), Tamás Nándor (42.) és Nagy Norbert (72.)

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Csonka Bonifác (Majzik Adrián, 85.), Lőrincz József, Andrei Țepeș, Szabó Géza, Ilyés Róbert (Csürös Attila, 46.), Cătălin Savin, Györgyi Arthur (Nagy Norbert, 69.), Jebari Soufiane (Lukács Zsombor, 60.), Tamás Nándor, Bajkó Barna.

Lengyel Roland vezetőedző nyilatkozata:

"Szinte az egész mérkőzést mi irányítottuk, rengeteg helyzetet, ziccert dolgoztunk ki, amiből csak nagyon keveset tudtunk értékesíteni. Ellenfelünk, kihasználva magassági fölényét, nagy bedobásokkal, és veszélyes szöglettel próbálkozott. De a védelmünk jól hárította ezeket a szituációkat. A mutatott játékkal és a hozzáállással elégedettek lehetünk, de a helyzetkihasználáson sürgősen javítanunk kell! Győzelmünk ettől függetlenül teljesen megérdemelt volt, a nem túl acélos ellenféllel szemben. Külön kiemelném Tamás Nándit és Nagy Norbit. Mindkét játékosunk pályafutása során első FK-s gólját szerezte felnőtt csapatunkban. Gratulálunk nekik!"

Győzelmével az FK Csíkszereda továbbra is őrzi vezető helyét, előnye Szászhermánnyal szemben három pont, Miroslava csapatával szemben öt pont. A következő fordulóban állunk, majd két hét múlva ismét Bákóba utazunk, ezúttal az Aerostar otthonába.