Sima továbbjutás a kupában

Több mint 100 néző előtt játszották a Románia kupa második fordulójának mérkőzését a Neamț megyei Békáson, ahol a pálya minősége nem volt a legjobb, de ez nem sokat számított.

Az FK Csíkszereda ellenfele egy nagyon lelkes csapat volt, mely élete meccsét vívta, viszont a továbbjutásunk egy percig sem forgott veszélyben. Vágó Attila csapata remek első félidei teljesítményével bebiztosította a továbbjutást.

Cimentul Bicaz - FK Csíkszereda 1:3 (0:2)

Gólszerzők: Csürös, Hodgyai, Bajkó.

FK Csíkszereda: Horváth - Majzik, Benkő-Biró, Lőrincz, Vizi, Eder (Kénesi), Csürös (Bálint), Savin, Györgyi, Hodgyai (Ilyés) és Bajkó.

Vágó Attila vezetőedző nyilatkozata:

"Az első félidőben a játékkal és az eredménnyel is elégedett voltam, 2-0 volt. A második félidőben berúgtuk a harmadik gólt és ekkor azt hittem, hogy nagyobb különbséggel akár 6-7 góllal is nyerhetünk, de 3-0-nál a csapat egy kicsit visszavett, rengeteg helyzetet kihagyva, egy kicsit elszórakoztuk a lehetőségeinket. A végén kaptunk egy gólt, de ez már nem befolyásolta a továbbjutásunkat, viszont azon el kell gondolkoznunk, hogy 3-0 után mi történt, mert bajnoki mérkőzésen ezt nem engedhetjük meg magunknak. Második félidő összességében 1-1 lett, tehát elszórakoztuk a helyzeteinket, ezért sokkal komolyabbat várok el a továbbiakban, tehát amennyi belefér, annyi gólt kell rúgni. A továbbjutás egy percig sem forgott veszélyben és gratuláltam a fiúknak a továbbjutáshoz, de a győzelmünk nagyobb arányú lehetett volna, ha a helyzeteinket berúgjuk."