Újabb döntetlen

Győzelmi kényszerben, hazai pályán és teltház előtt lépett pályára az FK Csíkszereda a harmadosztályú bajnokság 25. fordulójában.

A piros-feketék ezúttal a tabella második helyén álló Galaci Otelul csapatát fogadták, amelyet az előzetesen bejelentett 200 galaci szurkoló helyett egy kisebb, mindössze húsz fős társaság kísért el.

_GAK4834

A találkozót a vendégek kezdték jobban, a 2. percben egy szögletet követően Vlad Mihnea lövése fölé megy. Három perc múlva Csiszert elgáncsolják, a szabadrúgást Györgyi végzi el, jó a beadás, de senki se ér bele. A 7. percben ismét szöglethez jutnak a galaciak, de Horvát magabiztosan véd. A 15. percben Bajkót lerántják a tizenhatos előtt, a szabadrúgást Györgyi végzi el mesterien és a jobb felső sarokba rúgja: 1-0.

_GAK4822

A 18. percben Magyari veszélyeztet, de lövését a galaci hálóőr védeni tudja. Egy perc múlva a vendégek kerülnek helyzetbe, de szerencsénk van, Cirjan közelről fölé rúgja. A 39. percben Eder fut el a balszélen és remekül passzol Magyarinak a jobbszélre, aki villámgyorsan adja be Bajkónak, de az FK kapitánya mellé fejeli. Szünet előtt egy veszélyes galaci támadás végén előbb Mitra, majd Csiszer kell tisztázzon.

_GAK5032

A második félidő elején a galaci játékosok többet színészkednek, mint fociznak, emiatt a játék kicsit lelassul. Az első komolyabb helyzetre az 52. percig kell várni, amikor Bajkó tör be a tizenhatosba középen, a galaci védők fellökik, de a játékvezető sípja néma marad! Négy perc múlva ismét veszélyeztetnek a Duna partiak, de Mitra kirúgja a labdát. Ezt követően élénkebbé válik a játék és Eder kétszer is helyzetbe kerül, előbb kevéssel mellé rúgja, majd másodszor jó a lövés, de egy galaci védő hátán a labda irányt változtat. A 65. percben Horvát rúgja fel a labdát egészen Bajkóig, aki balszélen tör be a tizenhatosba és az alapvonalhoz közeledve rálövi, de a kapus kiüti a játékszert.

_GAK4871

Tíz perc múlva a csereként beálló Antal robog el jobbszélen, remek a beadás, de nincs érkező ember. A 81. percben a galaciak újabb szabadrúgásból próbálkoznak, de Horvát a helyén van. Két perc múlva ismét a galaciak kerülnek helyzetbe és sokadik szögletrúgásukból Moglan nem hibázik, közelről a rövid felsőbe bombáz: 1-1.

_GAK4797

Négy perc múlva ismét az Otelul veszélyeztet, majd a hosszabbítás első percében Eder sokadik próbálkozása is mellé megy. A legvégén szabadrúgáshoz jut az FK, de Fabio beadását nem tudják gólra váltani, így marad a döntetlen, ami egyik csapatnak sem jó, mivel az éllovas Bákói Aerostar nyerni tudott Liesti-en és jelentős előnyre tett szert.

FK Csíkszereda - S.C. Oțelul Galați 1:1 (1:0)

Gólszerzők: Györgyi Arthur (15.) illetve Moglan Robert (83.)

FK Csíkszereda: Horvát - Lőrincz, Mitra, Kilyén, Csiszer, Fabio, Ilyés (Majzik 69.), Györgyi, Magyari (Antal 75.), Eder, Bajkó (Csürös 80.).

_GAK4750

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Sajnos nem tudtuk végig megtartani az előnyünket és sajnos megint szögletből kaptunk gólt! Ez zavaró tud lenni, mert a pontrúgásoknál nagyobb kellene legyen a felelősség. Nagyon szenvedtünk a játékban is, nem sikerült építkezni és ez meglátszott, mert a labdabirtoklása jobb volt az ellenfélnek. Sajnos nem sikerült változtatni a játékunkon és ez a végeredmény miatt a célunk nagyon messzire került."