Az utolsóhoz látogatnak

Folytatódnak a labdarúgó harmadik liga küzdelmei, amely során az FK Csíkszereda együttese a Ceahlăul Piatra Neamţ fiókcsapatának lesz a vendége. A csíkiak megszereznék első győzelmüket. Javítana eddigi helyzetén az FK Csíkszereda harmadik ligás csapata a labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. Az Albu László-Ilyés Róbert vezényelte csíki csapat az utolsó helyezett Ceahlăul II. Piatra Neamţ vendége lesz. A találkozót pénteken 17 órától rendezik. Mindkét csapat a tavaszi idény folyamán csupán 1-1 pontot tudott szerezni. A Ceahlăul ezt négy találkozó alatt érte el: a 16. fordulóban a CSM Paşcani elleni hazai összecsapáson játszottak döntetlent. A csíkiak a tavaszi idény folyamán három találkozót játszottak, amely során a Lieşti vendégeként vereséget szenvedtek, akárcsak a legutóbbi fordulóban hazai környezetben az éllovas Pojorâta ellen. A pontszerzés Rădăuţion jött össze. „Mindenki játékra kész. Egyedül Gergely Tibor nem tud játszani miután a legutóbbi meccsen piros lapot kapott. Ennyi elveszített pont után kötelező megnyernünk a soron következő két meccset. Jól játszottunk az utóbbi meccseken, de a pontokat elajándékoztuk. Oda kell figyeljünk az akciók pontos befejezésére” – fogalmazott Ilyé Róbert edző-játékos. A 18. fordulóban: péntek: Bucovina Rădăuţi – Sepiszentgyörgyi OSK (17), Ceahlăul II. Piatra Neamţ – FK Csíkszereda (17), CSM Paşcani – Petrotub Roman (17); szombat: Ştiinţa Miroslva – Zágoni FC (17), Sporting Lieşti – Bákói Aerostar (17). Szentgyörgyön az ifik Előrehozott mérkőzést játszanak a FK Csíkszereda U18-as és U16-os csapatai az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokságban. A 25. forduló keretében a fiatalok a Sepsiszentgyörgyi OSK vendégei lesznek. A nagyok ma 12, míg a kicsik 14 órától lépnek pályára.