Bara bombagóljával nyertünk Buzăuban

Ma pótolta a hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzését az FK Csíkszereda második ligás csapata.

Valentin Suciu legényei az 1974-ben épített 13 ezer férőhelyes Gloria Buzău stadionjában léptek pályára, ahol szomorú látványt nyújtott, hogy egy ekkora stadionban nem lehetnek nézők is. A hazaiak vezetőedzőjük és csapatkapitányuk nélkül kellett ki álljanak, miután mindkettőjük koronavírustesztje pozitív lett.

Fotó: Ráduly Annamária

Jól kezdte a mérkőzést a fehér-feketében játszó FK, többet birtokoltuk a labdát. Az első komolyabb helyzetre a 12. percig kellett várni, amikor egy Bauza-Marrone összjáték után Bara lőhetett mintegy 18 méterről, de a labda fölé szállt. A továbbiakban is vannak próbálkozások, de mindkét oldalon meghiúsulnak a támadások. A 39. percben Ciobanu veszélyes támadást vezet és a tizenhatos sarkától kapura rúgja, szerencsénkre mellé megy. Közben kényszerű csere, Takács megsérül, nem tudja folytatni, Raul Palmes jön be helyette. A 41. percben Nedelea a tizenhatoson belül veszélyes támadást vezet, de Apró meghiúsítja, a hazaiak szerint szabálytalanul, a játékvezető szerint viszont szabályosan.

Szünet után Szondit lökik fel a tizenhatos és az alapvonal között, a szabadrúgást Marrone kapura rúgja, kevéssel ugyan, de fölé csavarja. A 62. percben Bara távolról elvállal egy lövést és lökete a bal felső sarokban a pókhálót is leszedi, hatalmas gól, vezetünk! (0:1).

A 74. percben Anton kapufáját megússzuk, majd Paturca lövése mellé megy. A bodzavásáriak jó momentumait a csíkiak mestere hármas cserével szakítja meg. De, néhány perc múlva ismét beszorul a saját térfelére az FK, nehezen ugyan de állják a sarat a fiúk. A 85. percben szabadrúgáshoz jutunk, Bara lövése ezúttal fölé száll. A hosszabbításban Stoian a bodzavásáriak kapusa szabálytalankodik Pintérrel szemben, amiért jogosan kap piroslapot, emberelőnybe kerülünk. A végén még izgulnunk kell, hisz szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak, Paturca 27 méterről egyenesen kapura rúgja, de Ribánszki magabiztosan állítja meg a labdát és ezzel vége.

Gloria Buzău - FK Csíkszereda 0:1(0:0)

Gólszerző: Bara (62.)

Kiállítva: Stoian (92.)

FK Csíkszereda: Ribánszki - Takács (Palmes 39.), Kelemen, Apró, Marrone, Csürös, Szondi (Baga 75.), Bara, Schieb (Pintér 90.), Bauza (Bor 75.), Mészáros (Haberkon 75.).