Csíki győzelem a székely rangadón

3-1 arányú győzelmet aratott az FK Csíkszereda a Székelyudvarhelyi FC ellen a labdarúgó 3. Liga 23. fordulójában, pénteken. Közepes színvonalú meccsen győzte le az FK a Küküllő-parti város alakulatát, a mérkőzésre a megszokottnál kevesebb szurkoló látogatott ki, közül is sokan elhagyták a lelátót a második félidő elején, mivel pillanatok alatt zápor söpört végig a csíkszeredai labdarúgópálya környkén. Első félidő, két csíki gól Rendkívül jól kezdte a meccset az FK, hiszen Bajkó Barna már a 20. másodpercben helyzetbe került, a labdát viszont nem találta el jól, ezért a kapu mellé gurította. A 7. percben szép támadást épített a hazai csapat: Ilyés Róbert bal szélről beadott labdáját Györgyi Arthur kapura rúgta, a vendégkapus a játékszert – valószínűleg – a gólvonal mögül kanalazta ki, ám a partjelző és a játékvezető nem intett semmit. Nem kellett sokat várni a csíkiak vezető találatára: a 11. percben egy jól beadott szögletre jól érkezett Lőrincz József, és gyönyörűen a kapuba fejelt (1-0). A gól még jobban meghozta a pirosban játszó hazaiak kedvét, olyannyira, hogy a 17. percben Vízi Tamás beadását  Bajkó a vendégkapu hosszú sarkába fejelte (2-0). A megnyugtató előny megszerzése után azonban 180 fokot változott a játék képe: egyik csapat sem erőltette a gólszerzést. Az első játékrészből már csak két említést érdemlő esetet jegyezhettünk fel: a 30. percben eleredő esőt és a 44. percben az udvarhelyiek csatárának, Dolteának a kapufán csattanó fejesét. Második játékrész, újabb két találat Záporesőben és viharos szélben kezdődött el a második félidő. A játékrész első harmadában kevés focit láthatott a megfogyatkozott számú szurkoló. A 63. percben cserét rendelt el Lengyel Roland, az FK vezetőedzője: Károly Bálint helyett Pataki Zalánt küldte a pályára. A 67. percben Bajkó kiváló passzt kapva ráfordulhatott a kapura, ám a lövése elkerülte a kaput. Egy perc múlva újabb hazai csere: Györgyi helyett Tamás Nándor érkezett. Nem sokkal később Tankó Előd is elhagyta a pályát, őt Claudiu Gâlea váltotta. Gyengén játszott ebben az időszakban az FK, akárcsak a székelyudvarhelyi alakulat. Mégis az utóbbinak sikerült a gólszerzés: a 75. percben Savin Cătălin Majzik mellett elhúzta  a labdát és a csíki kapu hosszú alsó sarkába helyezett (2-1). A rúgás Husar Laurențiu kapus számára menthetetlen volt. Néhány perc múlva a negyedik cserét is kihasználták a hazaiak, Czimbalmos Zalán helyére Kovács Botond érkezett. A mérkőzés hajrájában az udvarhelyi Bálint Róbert megkapta második  sárga lapját, így idejekorán mehetett átöltözni. Nem volt benne a mérkőzésben egy újabb csíki találat, Bajkónak mégis összejött: a 86. percben kapott labdát úgy vezethette rá a vendégkapusra, hogy egyetlen hátvéd sem volt a közelében; a labdát könnyedén elhúzta a kapus mellett, majd begurította a kapuba (3-1). Az eredmény már nem változott, így az őszi udvarhelyi győzelem után a csíkiak hazai pályán is legyőzték Hargita megye másik 3. ligás alakulatát. Eredmény: FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 3-1; gólszerzők: Lőrincz József (11. perc), Bajkó Barna (17., és 86.), illetve Savin Cătălin (75.) A fényképet Veres Nándor készítette.