Döntetlent játszott az elit csapat

Fordulatos találkozón szerzett egy-egy pontot az FK Csíkszereda elit csapata és az ellenfél Marosvásárhelyi Kiválósági Központ az országos Elit bajnokság hatodik fordulójában, szombaton. A meccs 3-3-al végződött. Nyárias melegben kezdődött szombaton 14 órakor a találkozó, amelynek az - is - volt az igazi tétje, hogy kiderüljön, sikerül-e megszakítania a két forduló óta tartó veretlenségi sorozatát az FK Csíkszeredának, vagy tovább tart a mélyrepülés. Mint ismert, az FK a harmadik fordulóban a Temesvári Kiválósági Központtól hazai pályán 2-0-ás vereséget szenvedett, a negyedik fordulóban pedig a Kolozsvári Ardealultól kapott ki 2-1-re. Sok volt a pontatlan passz A  Marosvásárhelyi Kiválósági Központ elleni mérkőzés első félidejében gyengén játszott Dusinszki Zoltán edző csapata, nagyon sok volt a pontatlan passz. A játékvezető egy kérdéses esetnél a csíkiak számára büntetőt ítélt meg, amit Solymosy Lehel értékesített is (1-0). Innentől kezdve viszont a hazai alakulat mintha átadta volna a kezdeményezést az ellenfélnek: ennek meg is lett az eredménye, a vásárhelyiek a szünetig megfordították az állást (1-2). Zsombori Zsolt góljai Szünet után a második félidőben egy támadó, felfrissült csíki gárda lépett fűre, az első percekben két nagyszerű helyzetet is összehozott a hazai csapat, ám az egyenlítő gól nem jött össze. És ahogy lenni szokott: az ellenfél kihasználta az adódó helyzetét, és már-már lefutottá tette a meccset (1-3). Talán a szülők és a szakmai stáb is feladta fejben, amikor Zsombori Zsolt kétszer is betalál, a második gólja ráadásul bombatalálat volt (3-3). Az ellenfélnek a meccs végén még volt két ordító helyzete, de nem tudta egyiket sem gólra váltani, így maradt a 3-3-as végeredmény. Eredmény: FK Csíkszereda U17 Elit – Marosvásárhelyi Kiválósági Központ U17 Elit 3-3 (1-2). Az FK gólszerzői: Solymosy Lehel (büntetőből) és Zsombori Zsolt (két találat). A csíkiak október 8-án hazai pályán fogadják a Temesvári Politechnikát. Kikapott az U19 Fehér megyében játszott az FK Csíkszereda U19-es korosztályú csapata az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában. Eredmény, 8. csoport, 8. forduló: Kudzsiri Metalurgistul U19 –FK Csíkszereda U19 3–1 (2–0). A csíkiak gólszerzője: Kénesi Béla. Az FK U17-es csapata szabadnapos volt, mert a kudzsiriak hasonló korosztályú együttese visszalépett a bajnokságból. A következő fordulóban az FK U19-es csapata szabadnapos, az U17-es együttes pedig a Székelyudvarhelyi FC-t látja vendégül. A fényképet Gecse Noémi készítette.