Elitliga U16 | Fölényes sikerrel indult a rájátszás

Remek győzelemmel kezdte U16-os Elitligás csapatunk a felsőházi rájátszás küzdelmeit. A szombat délelőtti mérkőzésen csak a gólkülönbség volt kérdéses, Jakab Krisztián mesterhármast szerzett.

Elkezdődött a felsőházi rájátszás az alapszakasz második helyén záró U16-is Elitligás csapatunk számára. A szombati mérkőzésen a negyedik helyen záró FC Botoşani gárdáját fogadtuk, akiket a bajnokság hetedik fordulójában idegenben sikerült egyszer már legyőznünk a szezonban.

Jól kezdtük a meccset, Tóth-Pál Előd már a 4. percben ziccerbe került, ám lövését fogta a vendégek kapusa, majd az ismétlést blokkolták a védők. Két perccel később Jakab Krisztián jó 25 méterről, szabadrúgásból próbálkozott, a labda a jobb oldali kapufát érintve vágódott az alapvonalon túlra. A 10. percben a második FK-kapufát jegyezhettük fel, Tóth-Pál Előd középről kapásból találta telibe a felső lécet.

A 23. percben összejött a gól, Tóth-Pál Előd jobb oldali beadás után szép fejessel szerzett vezetést (1–0). A Botoşani a 25. percben került először helyzetbe, ám a fejest biztosan védte Deáky Zsombor. A 26. percben érkezett a második hazai találat, Jakab Krisztián nagy gólt helyezett a kapu jobb oldalába, a labda a kapufát is érintve vágódott a hálóba (2–0). Négy minutum elteltével Jakab duplázott, Papp György beadását váltotta gólra (3–0).

A második játékrész sem hozott érdemi változást, a vendégek próbáltak bátrabban játszani, ám az FK fölény továbbra is állandósult. Csapatunk sorra dolgozta ki a helyzeteket, negyed óra elteltével meglett a bátor játék eredménye, a csereként pályára lépő Ambrus Szabolcs Papp György pontos beadását fejelte a hálóba (4–0). A végeredményt Jakab Krisztián állította be a hajrában, megszerezve ezzel önmaga harmadik, a csapat ötödik találatát (5–0).

A látottak a lapján a különbség akár nagyobb is lehetett volna, több komoly gólszerzési lehetőség kimaradt a második félidőben is. A bajnokság folytatásában csapatunk az alapszakasz-győztes Bákóhoz látogat, ám hétközben még vár a fiúkra egy szerdai kupameccs a Kolozsvári Universitatea otthonában.

Elitliga U16, Play Off, 1. forduló
FK Csíkszereda – FC Botoşani 5–0 (3–0)

Csíkszereda, Sportpark
Vezette: Szakács József (Sepsiszentgyörgy), asszisztensek: Tóth Janos (Kovászna), Vicsai Norbert (Sepsiszentgyörgy)
Gólszerzők: Tóth-Pál Előd (23.), Jakab Krisztián (26., 30. és 80.), Ambrus Szabolcs 75.)
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor – Bödő Efraim Zoltán (Ambrus Szabolcs, a szünetben), Varró Richárd, Sas David (Lungu Alexandru, 69.), Papp György, Tóth-Pál Előd, Balint Eric (Pap Dávid, 69.), Jakab Krisztián, Papp Szilárd (Gáll Péter, 54.), Keszler Roland, Păcuraru Luca (Nagy Botond, 58.) Vezetőedző: Szakál Csaba
FC Botoşani: Lulciuc Marian – Cilibiu Rareș, Voitovici Bogdan, Rotariu Andrei, Roșu Eduard, Olaru Daniel (Suchianu Alexandru, 54.), Bucșa Gavril (Tucariuc Andrei, 66.), Poamaneagra Denis (Rotariu Vlad, 50.), Pădurariu Yannis (Bușaga Mihnea, a szünetben), David Mario, Feraru Mario (Clim Mihai, 66.) Vezetőedző: Haj Cătălin