Elmaradt meccseket pótoltak

Az FK Csíkszereda U19-es csapata győzött, az U17-es alakulata döntetlent játszott a Rapid CFR Suceava elleni, a 16. fordulóból elmaradt találkozón szerda délután.

Elmaradt mérkőzéseket pótoltak az FK Csíkszereda csapatai: az összecsapásokat a 16. fordulóban kellett volna lejátszani, de – a csíkiak kérésére – március 12-éről április 20-ára halasztották.

Magabiztos győzelem

Először ezúttal is Burus Csaba legénysége lépett pályára, az U19-es alakulat tulajdonképpen már az első félidőben eldöntötte a találkozót, hiszen 3-0-ás előnyre tett szert. A második félidőben megduplázták góljaik számát, kialakítva a magabiztos végeredményt. Eredmény: FK Csíkszereda U19 – Rapid CFR Suceava U19 6–0 (3–0). Gólszerzők: Györgyi Arthur (2 találat), Nagy Norbert, Dan Szabolcs, Szabó Géza és Kénesi Béla.

Az U17-es csapat döntetlenje

Dusinszki Zoltán edző csapata, az U17-es gárda hátrányból egyenlített. A vendégek szereztek vezetést az első félidőben, de a csíkiak végig támadtak, ám így is csak az egyenlítésre futotta: az egyenlítő találat egy jogosan megítélt büntetőből született. Eredmény: FK Csíkszereda U17 – Rapid CFR Suceava U17 1–1 (0–1). Az FK gólszerzője: Tamás Nándor (büntetőből).

Szombaton az FK fiataljai hazai pályán játszanak, az U19-esek 12 órától a csoportelső CSMS Iași együttesét fogadják, az U17-esek pedig 14 órától a LPS Roman gárdáját látják vendégül.