Visszatekintő│EZ TÖRTÉNT 2021-BEN (III)

A mögöttünk álló esztendő az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia számára egy emlékezetes év volt.

Ha, kapásból kellene rávágni mi volt az év legnagyobb sikere? Egyértelműen az U19-es Elitliga győzelem jut eszembe. De, ne szaladjunk annyira előre, hisz 2021-ben sok minden történt. A most következő sorozatunkban, felidézzük az elmúlt év fontosabb híreit, győzelmeit, de vereségeit is. Itt a harmadik rész:

Március hónap legnagyobb híre az volt, hogy csapatunk bejutott a második liga felsőházi rájátszásába. A 21. fordulóban a Slatina elleni győzelem mellett, főként azt ünnepeltük, hogy a legjobb hat közé jutottunk. Ilyen magasan még nem jegyezték a csíki futballt, mint akkor. Idézzük csak fel a Slatina elleni győzelmet, "a 34. percben Apró szabadrúgását Grecu kapus Pintér elé ütötte, aki Suciu Tonihoz fejelte a játékszert, a fiatal csatárunk pedig nem hibázott: 1-0." - írja a meccskrónikában, mint kiderült ez az egy találat döntőnek bizonyult.

Nehéz és rögös út vezetett a rájátszásig, de a lényeg, hogy sikerült. 32 ponttal a Krajova, Călărași, Mioveni és Rapid mögött, a Temesvári Polival azonos pontszámmal vágtunk neki a play-offnak.