Felemás hétvége

Az FK Csíkszereda három korosztályos csapata volt érdekelt a hétvégén különböző mérkőzéseken. Az U15-ös és az U13-as csapatok a megyei labdarúgó-bajnokságban, míg a 2005-ben születettek a Régió-kupában voltak érdekeltek. Az U15-ös csapatnak is megkezdődött a megyei pontvadászat tavaszi idénye. Burus Csaba legénysége az első tavaszi mérkőzésre a Gyimesfelőloki SE otthonába látogattak. A fiúkon érződött, hogy ez volt az első tavaszi meccsük és nehezen lendültek játékba. További problémát jelentett számukra, hogy megszokták a jó minőségű műgyepet, ellenben a rossz füves pályával. Ennek ellenére a második félidőbe Orosz Ervin találata eldöntötte az összecsapás sorsát. U15 Gyimesfelsőloki SE – FK Csíkszereda 0–1 (0–0) Gól: Orosz Ervin. Albu László tanítványai az U13-as csapat megyei rangadót játszott szombaton. Az ellenfél az FC Székelyudvarhely csapata volt a 13. fordulóban, idegenben. Mindkét csapat az elsőségre hajt és az eddigi két lejátszott találkozókon felváltott siker született. Ezzel ellentétben a szombati találkozó nem hozott gólt. A két csapat legközelebb április 26-án játszik egymás ellen Csíkszeredában. Nagy valószínűséggel az a találkozó fog dönteni a megyei bajnok kilétéről. U13 FC Székelyudvarhely – FK Csíkszereda 0–0 (0–0) Régió-kupát rendeztek vasárnap Csíkszeredában a 2005-ben született korosztályok számára. A rendezvényen a házigazda csíki csapat mellett az FC Székelyudvarhely, a Brassói Tampa, a Nagyszebeni Interstar és a Marosvásárhelyi Kinder volt érdekelt. A sorozat harmadik tornáját a székelyudvarhelyi csapat nyerte meg. Az FK a harmadik helyen zárt. A negyedik tornát Székelyudvarhelyen, míg az ötödiket Marosvásárhelyen rendezik. Régió-kupa Csíkszereda – Udvarhely 1–3, Brassó – Kinder 1–1, Interstar – Udvarhely 0–4, Kinder – Csíkszereda 1–2, Brassó – Interstar 0–0, Udvarhely – Kinder 5–1, Csíkszereda – Interstar 2–3, Brassó – Udvarhely 2–8, Kinder – Interstar 1–4 és Csíkszereda – Brassó 3–1.