Fényes győzelmek

Két szünnapot követően újfent pályára léptek – a 17. forduló keretében – az FK Csíkszereda U18-as és U16-os csapatai az országos ifjúsági bajnokságban. Ezúttal mindkét gárda értékes győzelmet aratott. Az ellenfél az a Brassói Brasovia volt, amely a múlt heti, hétközi, fordulóban alaposan megviccelte a Brassói FC-ét. A Burus Csaba által vezényelt U18-as csapat megilletődötten kezdte a brassói csapat elleni találkozót. Görcsösen játszottak a fiúk, aminek meg is lett az eredménye. A félidő végére vezetéshez jutott az ellenlábas. A második félidőre egy jóval keményebb, határozottabb játékot játszó hazai csapat futott ki a pályára. Ez pedig helyzetekben és végül gólokban is megmutatkozott. A félidő közepénél két gyors gólt szerzett az FK: előbb Modra Lehel, majd Tankó Levente volt eredményes. Ekkor úgy tűnt, hogy megvan a meccs, de Dávid Norbert hatalmas védést kellett bemutasson ahhoz, hogy maradjon a 2–1-es vezetés. A találkozó végén jött a csattanó: egy jobboldali beadást Csűrös Attila bólintott a hálóba, bebiztosítva a győzelmet. Eredmény FK Csíkszereda – Brassói Brasovia 3–1 (0–1) Gól: Modra Lehel, Tankó Levente és Csűrös Attila. Az U16-os csapat Pazar módon kezdte a mérkőzést. Alig tíz perc eltelte után 3–0 volt az eredmény. Kurkó Attila vezetőedző viszont foghatta a fejét ekkor, hiszen a második gól szerzőjét, Kémenes Zsoltot, a félidő közepén idő előtt átöltözni küldte a játékvezető egy véleményes piros lap után. Az emberhátrány nem okozott gondot és a szünetig további négy gólt szereztek a fiúk. A második félidő így már formalitás volt. Ennek ellenére még két gólt berámoltak a csíki játékosok az ellenfél kapujába. Eredmény FK Csíkszereda – Brassói Brasovia 9–0 (7–0) Gól: Gergely Alpár, Alb Paul 2-2, Kurkó Márk, Györgyi Artúr, Kémenes Zsolt, Galea Claudiu és Kakasi Gellért. A 18. fordulóban az FK csapatai a Brassói Corona vendégei lesznek szerdán.