Győzelem a Liesti ellen!

Közel teltház előtt lépett pályára az FK Csíkszereda a harmadosztály 21. fordulójában a CS Sporting Liesti ellen.

A piros-feketék jól álltak bele a mérkőzésbe és előbb a második percben, majd az ötödikben is helyzetbe kerültek. Mindkét alkalommal Ilyés Róbert próbálkozott, akit második alkalommal szabálytalanul szerelt a vendégek kapusa és a megítélt büntetőt Bajkó Barna értékesítette: 1-0!

fk csikszereda-fc liesti vn 023

A 16. percben Majzik kerül helyzetbe szögletből, de mellé lövi, majd ezt követően kissé leült a játék. A 31. percben a Liesti csapata egy kapáslövéssel veszélyeztet, de Nagy Barna a helyén volt. Az első félidőben még egy jelentősebb helyzet volt, a 38. percben Györgyi Arthur szabadrúgásból gyönyörűen találta el a labdát, amelyet a Liesti kapusa szögletre mentett. A következő percben Bajkó Barna szabálytalankodott, amelyet a játékvezető sárgalappal büntetett.

fk csikszereda-fc liesti vn 016

Szünetben az FK Csíkszereda U15-ös csapatát ünnepelte a közönség, amely a hétvégén Budapesten rangos nemzetközi tornát nyert.

fk csikszereda-fc liesti vn 059

A második félidő elején egy kapuralövést követően az ellenfél kapusa kiüti a labdát, ezt Györgyi ráfejeli de mellé megy. Az 54. percben Szabó Géza kap egy sárgalapot, majd három perc múlva Lengyel Roland vezetőedző kettős cserét hajt végre: Majzik Adrián helyett Soufiane Jebari érkezik, míg Nagy Norbert helyett Vizi Tamás, közben cserél a Liesti csapata is.

fk csikszereda-fc liesti vn 054

A cserék is jól állnak bele a játékba és az 58. percben Ilyés Róbert vezet egy támadást, a 16-oson belülről egy keresztpasszal próbálkozik, amire érkezik is Bajkó Barna, de a labda az egyik Liesti védő lábán irányt változtatva a kapuba kerül: 2–0.

fk csikszereda-fc liesti vn 041

Két perc múlva Csürös Attila kerül nagy helyzetbe, de fejesét védeni tudja Vadeanu. A 65. percben újabb cserét hajt végre az FK, Ilyés Róbert helyett Andrei Țepeș érkezik. A 70. percben helyzetbe kerül a Liesti, előbb Nagy Barna hárít egy távoli lövést, majd egy szöglet után Szabó Géza a gólvonalról ment! A 75. percben Bajkó Barnát is lecserélik, érkezik Lukács Zsombor, aki két perc múlva helyzetbe kerül és egyedül vezeti rá a labdát, de nem tud élni a lehetőséggel. Ezt követően kicsit keményebb párharcok következnek, amelyből az FK jön ki rosszul és egy perc alatt két sárgalapot is kapnak. A játékvezető előbb Csürös Attilát, majd Cătălin Savint bünteti.

fk csikszereda-fc liesti vn 050

A 84. percben egy Soufiane Jebari - Györgyi Arthur összjátékból Szabó Géza kerül helyzetbe, de fejesét a Liesti kapusa menteni tudja. Ezt követően egyik csapat sem került komolyabb helyzetbe, így az eredmény maradt 2-0 az FK Csíkszereda javára, amely így megőrizte listavezetői helyét. Szombaton, Barcarozsnyó lesz az ellenfél.

fk csikszereda-fc liesti vn 004

FK Csíkszereda–Sporting Lieşti 2–0 (1–0)

Gólszerzők: Bajkó Barna (5. perc, büntetőből) és öngól (58.).

Gólösszefoglalóért kattintson ide.

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Szabó Géza, Majzik Adrián (Vízi Tamás, 57.), Lőrincz József, Csonka Bonifác, Ilyés Róbert (Andrei Țepeș, 65.), Csűrös Attila, Györgyi Arthur, Cătălin Savin, Nagy Norbert (Soufiane Jebari, 57.), Bajkó Barna (Lukács Zsombor (75.).

Lengyel Roland vezetőedző nyilatkozata:

"Egy nagyon nehéz mérkőzés volt és nem játszottunk igazán jól, de ennek ellenére sok helyzetet dolgoztunk ki és akár nagyobb gólaránnyal is nyerhettünk volna, viszont úgy gondolom, hogy a jobbik csapat győzött! Fontos volt ez győzelem, hisz Szászhermány és a Miroslava is nyert és kellett ez a három pont, hogy a csapat az első helyen maradjon. A cseréink is jól szálltak be a játékba és a mi akaratunk érvényesült végig, az ellenfél inkább a pontrúgásokkal tudott próbálkozni, nagyon jól védekeztünk! Szeretném megköszönni a szurkolóknak is, hogy ilyen szép számban jelen voltak és megtöltötték a lelátót, remek érzés volt! Köszönjük!"

A fotókat készítette: Veres Nándor.