Hasznos meccs volt

2021. február 6. 17:30. Titanic Resort Sport Center Lara: FK Csíkszereda – FK Zeta Golubovács 1:1 (0:0). Gólszerző: Bauza (47. perc), illetve Sisevics (54. perc). Játékvezetők: Hamza, Nedim, Sellehottin (mindhárom török).

FK Csíkszereda (fehér): 1. Ribánsky – 8. Takács, 14. Kelemen, 57. Apró, 18. Marrone – 13. Csürös (csk.), 99. Casiadi – 7. Pintér, 26. Bara, 10. Bauza – 17. Suciu Tóni. Vezetőedző: Suciu Valentin.

Játszott még: 33. Gyenge, 2. Palmeș, 5. Csonka, 4. Gergely, 22. Bor, 6. Savin, 24. Omar, 97. Bujdosó, 20. Schieb, 16. Botorok, 9. Rotar.

FK Zeta: 99. Radulovics – 3. Dzsinovics, 5. Czeklics, 30. Gyurovics, 23. Tuzovics – 6. Krsztovics (csk.), 4. Soppo – 26. Goránovics, 15. Popovics, 18. Sisevics – 7. Vukcsevics. Vezetőedző: Rádkó Dosztánics.

Játszott még (a teljesség igénye nélkül): 9. Mátja Lámbulics, 10. Burzánovics, 22. Lázár Lámbulics, 70. Kálezics, 2. Milics, 36. Mijat Lambulics, 20. Milojko, 14. Pupovics, stb.

FK CsíkszeredaFK Zeta
Szöglet:3 (0)5 (3)
Kapu felé lövés:8 (4)7 (6)
Kapura lövés:2 (1)4 (3)
Sárga lap:44
Piros lap:--

A kazah nyelven fehérhegyet jelentő Aktáu után, a feketehegyi FK Zeta volt a soros és a törökországi edzőtábor során, egyben utolsó ellenfél. A nyolc éve a montenegrói élvonalban pallérozódó és pillanatnyilag az ötödik helyen álló együttes, minden tekintetben kemény ellenfélnek bizonyult. Jól szervezett, sok mozgásos és durva belépőktől sem menetes játékuk komoly feladat elé állította csapatunk. Ezúttal, nemcsak a lábakat kellett gyorsan szedni, hanem fejben is higgadtnak kellett maradni. Különösen, hogy ezúttal a játékvezetők ténykedése a találkozó színvonalat messze alulmúlta. Például, a leshelyzetek megítélésével és a bedobások kedvezményezettjeinek eldöntésével is gondjaik voltak. A 86. percben Schieb egyértelmű buktatásánál elmaradt büntetőről nem is beszélve. Az, hogy a mérkőzés mindvégig a sportszerűség keretein belül maradt a két csapat játékosainak és stábjának az érdeme.

Fotó: Ráduly Annamária

Az első negyedóra a miénk volt, aztán a mélységi indításokkal próbálkozó ellenfél több ízben is fogást talált rajtunk. Az első játékrészben a gólnélküli döntetlenhez Rybánsky két nagy védése is kellett. A 22. percben Gyurovics közeli fejesét tolta a keresztléc külső felére, majd a 31. percben Vukcsevics 14 méteres lövését hárította látványosan. A nagy Zeta lehetőségeknek ezzel még nem volt vége,  a 42. percben  a frissen beállt tizenhétéves Mátjá Lámbulics a tizenhatoson belülről a játékszert a kapunk fölé emelte. Bár mi is több tetszetős támadást vezettünk, csak Pintér 16. percben leadott lövése talált kaput.

Közvetlenül a pihenőt követően remek Bauza – Schieb összjáték végén az argentin tízesünk balról, tizenkét méterről a hosszú alsóba küldte a labdát (1:0). Az előnynek csak hét percig örülhettünk, hiszen a jobb oldalon vezetett mesteri támadás végén, a védőink mögé laposan bejátszott labdát Sisevics a jobb kapufa segítségével a hálóba pofozta (1:1). Éppen akkor, amikor a közeli mecset hangszóróján a müezzin a híveket az esti imára szólította. Az egyenlítő gól után az alkalmi krónikás számára leginkább a cserenagyüzem feljegyzése jelentett kihívást. No, meg a Bor rosszul eltalált lövésénél a szomszédos melegház tetején megbújó labdánk visszaszerzésének az irányítása. Eközben a pályán a fiúk nemzetiségre, korra vagy játékpercre való tekintet nélkül tették a dolgukat, sőt az FK Zeta szerb vezetőedzője a meccs hevében már a mi kispadunk közvetlen közeléből igazgatta tanítványait. A barátságosnak egyáltalán nem nevezhető összecsapást, minden jó, ha a vége jó alapon, a két mester baráti kézfogása zárta…

Ráduly Róbert Kálmán, Antalya (Törökország)