Hazai győzelem péntek délután

3-2-re győzött az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 11. fordulójában Lénárdfalva ellen pénteken délután, így előre lépett egy helyet a táblázaton. Négy gól 45 perc alatt Viszonylag kevesen látogattak ki pénteken délután a csíkszeredai városi labdarúgó pályára, hogy megtekintsék az FK fontos hazai meccsét. A csíki fiuk számára rendkívül jól kezdődött a találkozó: az első percben Pataki Zalán egy kapushibát kihasználva gólt rúgott. Tulajdonképpen ez volt a meccs első támadása (1-0). Még négy perc sem telt el és az FK újabb gólt szerzett: Majzik szabadrúgásból, mintegy huszonöt méterről a rövid sarokra rúgta a labdát, a kapusnak esélye sem volt védeni (2-0). A gyors gólok után feleszmélt és bemelegedett a több száz kilométert utazott vendégcsapat és rögtön elkezdett focizni. Olyannyira, hogy a félidő végére az eredmény döntetlenre változott. A 31. percben Dávid Norbert ugyan nagyot védett, de a kipattanó labdát David Andrei közelről bevágta (2-1). Az első félidő utolsó percében távolról is betaláltak a vendégek (2-2). Elmondható, hogy a meglepetésszerű  2-0 után nagyon visszaállt az FK és hagyta kibontakozni ellenfelét. A második játékrész A második félidő elején cserélt az FK: az 50. percben Pataki helyett Györgyi Arthur állt be, az 52. percben pedig Tankó Elődöt Ilyés Róbert váltotta. Hatalmas helyzetet hagyott ki Ilyés a 61. percben, amikor Czimbalmos Zalán beadott labdáját a kapu fölé fejelte. Aztán a 63. percben összejött a győztes találat: egy jól felépített ellentámadást Györgyi Arthur profi módon fejezett be (3-2). A harmadik cserét a 66. percben húzta meg az FK, ekkor Kovács Botond helyére Szotyori Krisztián állt be. Utolsóként Teut Arthurt cserélte le Albu László másodedző, aki Galia Claudiut küldte be. A 88. percben a csíkiak lehetőséget adtak a vendégeknek egy fejelésre, amivel - szerencsére - nem éltek, legalábbis pontatlanul fejeltek, így maradt a 3-2. Az FK győzelmével megelőzte aktuális ellenfelét és a 14 csapatos csoport hatodik helyére lépett. Eredmény: FK Csíkszereda–Lénárdfalvi SK 3–2 (2–2). Gólszerzők: Pataki Zalán (1.), Majzik Adrián (4.), Györgyi Arthur (63.), illetve Andrei David (31.), Viorel Chinde (45.). Az FK összeállítása: Dávid Norbert – Székely Ervin, Lőrincz József, Szőllősi Márton Tankó Előd (Ilyés Róbert, 52.), Majzik Adrián, Csürös Attila, Teut Arthur (Claudiu Gâlia, 88.), Czimbalmos Zalán, Pataki Zalán (Györgyi Arthur, 50.), Kovács Botond (Szotyori Krisztián, 66.). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László. Az állás 1.Szászrégen 11 8 1 2 23–10 25 2.Alsógáld 11 8 1 2 24–16 25 3.Nagyváradi Luceafărul 11 7 3 1 25–7 24 4.Nemeszsuk 11 7 3 1 22–9 24 5.Máramarossziget 11 7 1 3 23–12 22 6. FK Csíkszereda 11 6 1 4 15–14 19 7.Lénárdfalva 11 6 0 5 24–18 18 8.Kolozsvári Sănătatea 11 5 1 5 17–18 16 9.Fugyivásárhely 11 4 2 5 13–14 14 10.Radnót 11 4 1 6 12–18 13 11.Dési Unirea 11 2 1 8 11–25 7 12.Székelyudvarhely 11 2 1 8 9–24 7 13.Zilah 11 1 3 7 8–23 6 14.Almásbalázsháza 11 0 1 10 13–31 1 A következő forduló (szombat, november 14.) műsora: Nemeszsuki Unirea–FK Csíkszereda