Játékos szemle

Volt akadémistáink és egykori játékosaink játékpercei az elmúlt hétről.

A Sepsi OSK idénybeli 14. döntetlenjével ünnepelte, hogy története során másodszor jutott playoffba. A Medgyes elleni találkozón Csiszer Balázs kezdő volt és 22 percet kapott Leo Grozavutól, Eder González a 79. percben állt be, míg Tamás Nándort félidőben cserélték be.

A második ligában szereplő CS Mioveni idegenben győzte le a Petrolul Plojestet 1-0-ra, az Arges megyeiknél Veres Szilárd végig pályán volt. A harmadosztályban sorozatban ötödik mérkőzését is elveszítette a Kézdivásárhelyi SE, amely a hóréteg miatt a Sinkovits Stadion melletti műfüves pályán fogadta a Barcarozsnyói Olimpic csapatát. Antal Barna kezdő volt, Zsombori Zsolt a 67. percben állt be, míg Becze Tamás a szünetben. A Sepsi OSK II. a Blejoi vendége volt és a háromszékiek 2–1 arányban nyertek. A sepsiszentgyörgyi csapat első találatát Pál Kristóf szerezte. A ráadásban Berde István piros lapot kapott, így a következő két mérkőzésen nem játszhat.

A magyar NB3-ban az Eger SE hazai pályán nyert 3-0-ra a Sajóbábony ellen, Csifó István a 81. percben lépett pályára. Benkő Bíró Norbert csapata a Balassagyarmati VSE gólnélküli döntetlent játszott a Jászberény ellen, egykori hátvédünk végig pályán volt, Kicsi Zoltánt a 75. percben cserélték be. A Tatabánya 3-1-re nyert Sopron ellen, Székely Ervin kezdőként játszotta végig az összecsapást. Kovács Dániel együttese a VLS Veszprém 1-0-ra nyert a THSE Szabadkikötő ellen, egykori akadémistánk végig segítette csapatát.