Játékos szemle

Egykori akadémistáink és volt játékosaink hétvégi teljesítménye a következőképpen alakult.

A Merkantil Bank NB2 13. fordulójában a Soroksár SC hazai pályán fogadta a Szolnokot és 2-0-ra behúzta a mérkőzést, Magyari Szilárd kezdő volt és 74 percet játszott. Majzik Adrián csapata a Kazincbarcika SC 1-0-ás vereséget szenvedett hazai pályán a Szombathelyi Haladástól. Nyíregyházán keleti rangadót rendeztek, a Spartacus a DVSC-t fogadta, az 1-1-es döntetlennel végződő összecsapáson Györgyi Arthur kezdő volt. A Kaposvári Rákóczi FC hazai pályán 2-1-re kapott ki a Szeged-Csanád Grosics Akadémiától, a kaposváriaknál Erdei Carlo a 62. percben állt be.

A román második ligában szereplő Concordia Chiajna 2-1-re kapott ki a Konstancai Farultól, a zöld-fehéreknél Christos Intzidis is pályán volt.

A Brassói Kids Tâmpa vendégeként hozta a kötelezőt a Kézdivásárhelyi SE, amely 2–0 arányban győzött a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában, Becze Tamás kezdő volt és a 48. percben az ő fejesgóljával szerzett vezetést a KSE. Aszalos Richárd csapata a Brassói Corona Plopeniben 1-1-es döntetlent ért el, egykori akadémistánkat a végén cserélték be.

Az NB3-ban szereplő Jászberény FC nagy pofonba szaladt bele Füzesgyarmaton, ahol 4-0-ra kapott ki, Hodgyai László végig játszotta a meccset, akárcsak a Füzestgyarmat játékosa Kis Szabolcs. Puskás Akadémia FC II, Balatonfüreden szenvedett 3-1-es vereséget, Corbu Marius kezdő volt és a 15. percben tizenegyesből ki is egyenlített, de ez sajnos nem volt elég a pontszerzéshez. A mérkőzésen Szin Ferenc csereként lépett pályára. Székely Ervin csapata a Tatabányai SC egy gólos vereséget szenvedett Komáromban, egykori játékosunk kezdő volt és végig játszotta a találkozót. Az Eger SE 3-3-as döntetlent ért el Gyöngyös ellen, Nemes Milán kezdő volt. A Ceglédi VSE 2-2-es döntetlent ért el a Mezőkövesd II ellen, Kovács Botond ott volt a kezdőcsapatban. A ZTE II négygólos vereségbe szaladt bele a listavezető III. Ker. TVE otthonában, Simó Csongor kezdő volt, de a 44. percben kiállították. A VLS Veszprém háromgólos győzelmet aratott a BKV Előre otthonában, Kovács Dániel kezdő volt és végig segítette csapatát.