Kétszer is vezettünk, mégis kikaptunk

Kétszer is vezetett a Kolozsvári Ardealul otthonában az FK Csíkszereda U17-es csapata a Románia Kupa elődöntőjének első párharcán, de az Ardealul mindkét alkalommal egyenlített, majd az utolsó pillanatban egy szerencsés találattal nyerni tudott.

17358749_436139773401313_891505647231332089_o

Dusinszki Zoltán vezetőedző a következő kezdőcsapattal vágott neki a találkozónak: Bencze - Berkeczi, Márton, Kovács, Simó - Bara, Solymosy, Máthis - Tamás, Becze, Barta. A csíki fiúk az első pillanattól fogva támadóan, agresszíven álltak bele a játékba és ezzel némileg meg is lepték a kolozsváriakat. A negyedik percben meg is lett az eredménye az erős kezdésnek, hisz Tamás Nándi beadásából Barta Norbert befejelte a labdát: 0-1!! Innentől kezdve egy nagyon szoros, nagyon harcias mérkőzést láthattunk, amely helyzetekben bővelkedett mindkét oldalról. Két perccel az első félidő vége előtt Kolozsvárnak sikerült egyenlítenie: 1-1.

17310036_436136650068292_8477401560211545636_o

A második félidőt is úgy kezdtük, ahogy az elsőt, vagyis góllal! A forgatókönyv csupán annyiban különbözött, hogy ezúttal Barta Norbert adta be a labdát Tamás Nándinak, aki azt értékesítette: 1-2! Már másodszor vezettünk ezen a mérkőzésen, de egy pillanatig sem lehetett kiengedni, mert az Ardealul folyamatosan próbálkozott. Az 50. percben sajnos egy kavarodás után Berkeczi öngóljával egyenlíteni tudott Kolozsvár: 2-2. Egyik helyzet után jött a másik, míg végül két perccel a vége előtt Tamás Nándi ismét betalál az Ardealul hálójába, de a bíró nem adta meg, pedig a kispadról úgy tűnt teljesen szabályos gól volt. Sajnos ezt követően fordult a kocka és az utolsó percben gólt kapunk: 3-2 az Ardealulnak. A bíró egy percet sem hosszabbított, gyakorlatilag a gól után le is fújta a találkozót. Egy biztos, ez a Kolozsvári Ardealul igenis verhető csapat és hazai pályán ki lehet vívni a döntőbe jutást. Szép volt fiúk!!

17492382_436140753401215_3971556308590774764_o

Kolozsvári Ardealul - FK Csíkszereda 3:2

Gólszerzők: Barta Norbert és Tamás Nándor.

FK Csíkszereda U17: Bencze - Berkeczi, Márton, Kovács, Simó - Bara, Solymosy, Máthis - Tamás, Becze, Barta. Játszott még: Antal Barna,Bencze Krisztián,Csala Tibor.

Dusinszki Zoltán vezetőedző nyilatkozata:

"Egy nagyon jó ellenféllel játszottunk, ahol egy szervezett védekezésre berendezkedve és abból gyors ellentámadásokat indítva próbáltunk minél jobb eredményt elérni. A mérkőzés alatt kétszer is vezettünk, de a hazai csapatnak mindig sikerült kiegyenlíteni és egy szerencsétlen felszabadítás után, ami visszapattant a mi hátunkról a hazai támadóhoz, az utolsó pillanatban Kolozsvár megszerezte a győzelmet. Szerintem minimum a döntetlen benne volt ebben a merkőzésben! A csapat nagyon sokat változott a hétvégi temesvári mérkőzés után és szerintem megvan az esély, hogy hazai pályán kiharcoljuk a döntőbe jutást."

Gólösszefoglaló megtekintéséhez kattintson ide.