Kiestek a harmadik fordulóban

Egygólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda 3. ligás alakulata a Román Kupa 3. fordulójában kedden, így kiesett a sorozatból. A csíkiakat a 2. ligás Foresta Suceava győzte le.

A vadonatúj lelátóról követhette a mérkőzést a mintegy hatszáz szurkoló: a körülmények kiválóak, a székek kényelmesek, a térkialakítás pedig tökéletes; a meccset élmény volt a helyszínről követni.

Egyetlen gólt láthattak

Az FK Csíkszereda a 12. percben alakította ki első helyzetét: ekkor Bajkó Barna és Ilyés Róbert játszott össze, ám már nem volt lehetőség kapura lövésre, a labda ugyanis elakadt egy vendégvédőben. A Suceava megfontoltan, okosan játszott, aminek a 27. percben meg is lett az eredménye: egy ellentámadás után az oldalról beívelt labdát a középen jól helyezkedő Răzvan Avram könnyedén rúgta a hálóba (0-1). A félidő végén az FK szabadrúgásból veszélyeztet, ám nem sikerül gólt szereznie.

Kézben tartották a meccset

A második félidő elején a Suceava kézben tartja a meccset, a moldvai alakulat megfontoltan játszik, megelégszik az egygólos előnnyel. Az 56. percben cserére szánja el magát Lengyel Roland vezetőedző: Ayrton de Oliveira helyett Györgyi Arthurt küldi pályára. Ez meg is érződik a pályán, hiszen a hazai alakulat gyorsít a játékán. A 60. percben újabb Ilyés-Bajkó összjátékot láthatnak a nézők, Ilyés viszont a kapu fölé lő; az akció tetszik a nézőknek, meg is tapsolják.

A következő percekben saját kapujához szegezi az FK-t a vendégcsapat, amely több veszélyes helyzetet is kialakít két perc alatt. A 75. percben újabb hazai csere: Tankó Előd helyett Csürös Attila lép pályára. A 85. percben Bajkó Czimbalmost ugratja a vendégkapu közelében, ám a fiatal játékos csúnyán elrúgja a játékszert. A meccs hajrájában ismét cserél az FK: Vízi Tamás helyett Antal Norbert áll be. A 87. percben az FK szabadrúgáshoz jut, amit szépen helyez Györgyi, a kapus csak kiöklözni tudja a játékszert. Az eredmény már nem változik, így az FK a Román Kupa harmadik körében búcsúzik.

Eredmény, Román Kupa, 3. forduló: FK Csíkszereda – Foresta Suceava 0-1. Gólszerző: Răzvan Avram

Az FK csapata: Nagy Barna – Majzik Adrián, Lőrincz József, Csonka Bonifác, Vízi Tamás (Antal Norbert), Ayrton de Oliveira (Györgyi Arthur), Czimbalmos Zalán, Tankó Előd (Csürös Attila), Cătălin Savi, Ilyés Róbert, Bajkó Barna