Küzdelmes meccsen nyertünk

Újabb fontos győzelmet aratott az FK Csíkszereda harmadosztályú csapata.

A piros-feketék Galacon, a Metalosport otthonában játszottak, egy borzasztó rossz minőségű pályán. Amellett, hogy a talaj göröngyös volt, még fű is alig volt rajta, inkább hasonlított egy szántóföldre. Az elmúlt napok esőzései miatt, helyenként a víz is megállt a pályán, ezért egyáltalán nem volt könnyű dolga a fiúknak.

18056871_1333024003417842_3001781729978843059_n

A találkozó nagyrészét a csíkiak irányították, Galacnak jóformán két veszélyes helyzete volt, de Nagy Barna és a védelem a helyén volt. Az FK részéről előbb Györgyi Arthur, majd Tamás Nándor és Nagy Norbert került helyzetbe, de a gól nem jött össze. A 72. percben Tamás Nándor tört volna kapura, de a galaciak utolsó embere elkaszálta, a játékvezető pedig kiállította a Metalosport játékosát, így emberelőnybe kerültünk. Ezt ki is használtuk, hisz a 75. percben egy csíki szögletet követően, nagy kavarodásból Bajkó Barna lő kapura és a labda a hálóban köt ki: 1-0!

b

A végére mi is tíz emberrel maradtunk, mert a 80. percben Vizi Tamást állította ki a bíró egyből pirossal. Az eset elkerülhető lett volna, mert az ellenfél őt rúgta meg akkor, amikor a labda nem volt már nála, a játékvezető lapot is akart adni az illetőnek, de közben Vizi felrúgta őt és meglökte, így végül az FK játékosát kiállították. A hátralevő időben a piros-feketék a labdabirtoklásra helyezkedtek be és újabb fontos három pontot gyűjtöttek.

Metalosport Galați - FK Csíkszereda 0:1

Gólszerző: Bajkó Barna (75. perc)

FK Csíkszereda: Nagy Barna, Țepeș Andrei, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Vizi Tamás, Csűrös Attila, Cătălin Savin (Soufiane Jebari 70.), Györgyi Arthur (Nagy Norbert 65.), Tamás Nándor (Claudiu Gâlea 85.), Lukács Zsombor (Ilyés Róbert 70.), Bajkó Barna.

Lengyel Roland vezetőedző nyilatkozata:

"Nagyon nehéz és küzdelmes mérkőzés volt, egy borzasztó rossz minőségű pályán. Bevallom őszintén, hogy ilyen rossz pályát utoljára gyerekkoromban a grundon láttam. Ennek ellenére büszke vagyok a fiúkra, mert egy csapatként küzdve, harcolva nyertünk!"