Liga 3 | Kétgólos vereség a Rapid Brodoc otthonában

A bentmaradás szempontjából rendkívül fontos mérkőzésen lépett pályára fiókcsapatunk a Rapid Brodoc otthonában.

A Liga 3-as tagság megőrzése szempontjából fontos találkozó várt fiókcsapatunkra Vasluiban. A Brodoci Rapid otthonául szolgáló monumentális stadionban a házigazdát kis létszámú, ám annál hangosabb szurkolótábor biztatta, így nagy ricsaj közepette indult útjára a labda pénteken délután. Nem kezdődött jól számunkra a mérkőzés, már a tizedik percben hátrányba kerültünk, az ötös bal oldalánál védőink gyűrűjében összeesett az egyik hazai játékos, a megítélt büntetőt Mocanu Vlad értékesítette (1–0). Többet birtokolták a labdát a hazaik, negyed óra telt el az első góltól, amikor egy távoli, jól eltalált lövéssel megduplázták az előnyt (2–0). A második találat előtt még egy kapufát is feljegyezhettünk a Brodoc neve mellé. Két cserét is meghúzott az első játékrészben Demény Norbert, előbb Bagát váltotta Sebestyén, majd Bakos helyett érkezett Miklós Norbert.

A szünetben Göndör Alex helyett Nagy Botond lépett pályára csapatunkban. Hajtottak, igyekeztek az FK-s fiatalok, ám a Rapid magabiztosan őrizte előnyét, és továbbra is veszélyesebben játszott. Igyekeztünk birtokolni a labdát és támadásokat vezetni, ám a Brodoc játékosai hatékonyan romboltak, ellentámadásaik pedig mindig veszélyt hordoztak magukban. Negyed órával a vége előtt összejött a szépítés! Nagy Botond kapott remek labdát a tizenhatos jobb oldalánál, jó átvétel után befelé húzott és kilőtte a hosszú sarkot (2–1). A hajrá perceiben a felső kapufa is a hazaiakkal volt Bujdosó távoli lövésénél. A következő hazai támadásnál eldőlt a meccs, így kétgólos vereséggel végződött a két együttes szezonebeli harmadik összecsapása is.

Liga 3., play-out, 1. csoport, 3. forduló
Rapid Brodoc – FK Csíkszereda II.
3–1 (2–0)
Vaslui, városi stadion
Vezette: Vremăroiu Andrei Florin (Târgovişte), asszisztensek: Păunescu Adrian (Târgovişte), Guran Mircea (Brassó)
Gólszerzők: Mocanu Vlad (10., büntetőből), Anghel Codruț (25), Andi Hoțoi (82.), ill. Nagy Botond (76.)
Rapid Brodoc: Dragomir Alexandru – Anghel Codruț, Mocanu Vlad, Codreanu Alexandru, Azoiței Alexandru, Ponea Eduard, Dumea Lucian, Sonea Cristian, Derves Terry, Preira Ambrosio, Romasc Petruț Vezetőedző: Dorin Romică
FK Csíkszereda II.: Moga Bogdan – Szin Ferenc, Vereguț Dániel, Vita Dániel, Göndör Alex-Valentin (Nagy Botond, 46.), Sütő Zalán, Suciu Toni, Baga István Szabolcs (Sebestyén Botond, 25., Szőke Lénárd, 80.)), Bujdosó Szilárd, Bakos Ervin (Miklós Norbert, 40.), Balogh Szilárd Vezetőedző: Demény Norbert