Nagyon értékes három pont

Egygólos győzelmet aratott az FK Csíkszereda a Máramarosszigeti VSK otthonában a román labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában szombaton.

Megtizedelt csapat utazott az észak-erdélyi városba, hogy lejátssza a bajnokság 16. fordulóját. A betegségek és eltiltás miatt többen is itthon maradtak, ennek tudatában pedig még többet ér a megszerzett három pont.

A találkozón egyetlen gól született: a 25. percben Bajkó Barna Teut Arthurt ugratta, a beívelt labda pedig a hazai kapu előtti kavarodásban Ilyés elé került, aki a bal alsó sarokba lőtte (0–1).

Eredmény: 16. forduló: Máramarosszigeti VSK – FK Csíkszereda 0–1 (0–1); gólszerző: Ilyés Róbert (25.)

AZ FK Csíkszereda felállása: Laurențiu Husar – Kovács Botond, Claudiu Gâlia, Lőrincz József, Czimbalmos Zalán, Csűrös Attila, Tankó Előd (Károly Bálint, a 78. perctől), Györgyi Arthur (Pál Örs, 85.), Ilyés Róbert, Teut Arthur, Bajkó Barna.

Bajnoki győzelmével az FK a bajnokság hatodik helyére ugrott és mindössze egy pont választja el az ötödik helytől.

A következő fordulóban az FK Csíkszereda a Kolozsvári Sănătatea gárdáját fogadja.