Német csapattal játszottunk

A németországi VFR Grauchling volt az FK Csíkszereda első ellenfele a törökországi edzőtáborban.

Az ellenfél a német negyedik ligából érkezett és egy nagyon jó, masszív játékerőt képviselő csapat volt. Bálint László György a következő felállásban kezdett: Horvát - Kilyén, Csürös, Lőrincz, Csiszer, Jakab, Fabio, Magyari, Soufiane, Györgyi, Bajkó.

28124704_10156473373254063_1140188667_o

Szünet után mindenki pályára lépett, kivéve Mitra Szilárdot, aki sérüléssel küszködik, és Antal Barna valamint Bara Levente csak most érkezett meg az edzőtáborba, mivel ők az U18-as válogatottban szerepeltek eddig.

Az FK az első félidőben jól játszott, a srácok már a második percben Bajkó révén megszerezték a vezetést és 4-5 nagyon veszélyes ellentámadást is vezettek, amelyet a vezetőedző a védelem megszervezése mellett célként tűzött ki ezen a mérkőzésen. A jó kezdés ellenére csapatunk 2-1-re elveszítette a mérkőzést, de hasznos találkozó volt.

VFR Grauchling - FK Csíkszereda 2:1

Gólszerző: Bajkó Barna (2. perc)

28082043_10156473372599063_1856746247_o

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Hasznos mérkőzés volt egy nagyon jó csapat ellen. Igaz, hogy voltak gondok és továbbra is vannak hiányosságok a védelmünkben, de a támadásaink jól működtek és az első hivatalos mérkőzésünkig még tudunk javulni. Idén ez volt az első mérkőzésünk füves pályán és még nem mozgunk otthon, hisz eddig műfüvön készültünk egész télen. Semmilyen téren nem állunk még maximumon, de szerintem a játékosok is érezték ezt a különbséget és azt, hogy mit jelent egy osztállyal fennebb játszani. Vár még ránk 4 kemény mérkőzés, de azért jöttünk Törökországba, hogy felkészüljünk mentálisan is és taktikailag is a tavaszi idényre. Egyértelműen még sok a munka, soha sem leszek elégedett egy vereség után, de minden a terv szerint halad és követjük az erre az időszakra kitűzött céljainkat."