Székelyföld győzött

Második mérkőzését is megnyerte a Magyarországon portyázó U16-os csapatunk! Vég Csongor együttese a Videoton után a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia U15-ös csapata ellen játszott felkészülési mérkőzést. Akadémiai csapatunk a következő felállásban játszott: Györgylőrincz - Ferencz, Rácz, Badi, Partene, - Simó (Incze), Máthis,  Bencze (Szondi), - Szfárli (Pap), Kurkó (Esztolyka), Kányádi (Szabó).

Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia (U15) - Székelyföld Labdarúgó Akadémia (U16) 1-2 (0-1) Gólszerzők: Máthis és Szfárli, a Puskás csapatából Komáromi volt eredményes. Vég Csongor vezetőedző mérkőzés után így értékelt:

"Kicsit tartottam a meccstől abból a szempontból,  hogy mennyire lesznek benne a lábakba a keddi meccs fáradalmai. Ellenfelünk az egy évvel fitalabb korosztály volt. Mielőtt az ember legyintene rá, nem árt tisztázni, hogy toronymagasan vezeti hazája bajnokságát és nagyon jó játékerőt képviseltek végig. Már az első percektől próbáltuk ráerőltetni a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiára harcmodorunkat, nehezen engedtük kibontakozni vendéglátóinkat. Sokszor tudtunk labdát szerezni a hazai térfélen és csapatunk első félidei játéka aggresszív és gyors volt. A helyzetek alapján előnyünk megnyugtatóbb is lehetett volna, de ezek kimaradtak,  így be kellett érni az egy gólos előnnyel. A második félidőben többször tudott a kapunk elé kerülni a Puskás akadémia. Egy gyors kontra után növeltük előnyünket, de a hazai csapat nagy energiákat mozgósított, ennek köszönhetően tudtak is szépíteni a meccs utolsó perceiben. Összességében az edzőmérkőzés jó színvonalat hozott, megérdemelten nyertünk. Gratulálok a fiúknak a két meccsen nyújtott teljesítményükhöz!"