Tizennyolc gól szereztek, egyet sem kaptak

Az FK Csíkszereda U18-as csapata tizenhárom, az U16-os alakulata pedig öt gól rúgott a hétvégi, Nagyszebeni Jövő (Viitorul) korosztályos csapatainak az országos ifjúsági labdarúgó bajnokság alapszakaszának 22. fordulójában, szombaton. Déli tizenkettőkor kezdődött az FK Csíkszereda U18 – Nagyszebeni Jövő U18 labdarúgó mérkőzés a csíkszeredai Márton Áron és Segítő Mária Gimnázium mögötti műfüves focipályán, negyed egyre pedig gyakorlatilag már el is dőlt a pontok sorsa. A második percben a csíkszeredaiak szabadrúgáshoz jutottak, a jól beívelt labdát Szőllősi Márton a kapuba fejelte, megkezdve a gólgyártást. Középkezdés után az FK rögtön megszerezte a labdát, illetve a második gólt:  ezúttal Antal Hunor volt eredményes. Mindössze három percet kellett várni és újabb gólt rúgott a hazai csapat. Innentől kezdve már csak az volt kérdéses, hogy hány találatig jutnak a csíki fiúk. Az első félidő végén már 9-0 volt az állás, a vendégcsapat tulajdonképpen csak a középkezdéseknél jutott át az ellenfél térfelére. A második félidő már nem hozott ennyi gól, „mindössze” négy újabb találatot hoztak össze a vendéglátók. Eredmény, illetve gólszerzők: FK Csíkszereda U18 – Nagyszebeni Viitorul U18: 13–0 (9–0). Gólszerzők: Czimbalmos Zalán 3, Antal Hunor, Dan Szabolcs, Szőllősi Márton és Kurkó Márk 2-2, Gergely Alpár és Szabó Géza. Összeállítás: Bálint Botond Attila, Pál Örs, Galea Claudiu, Rafael Krisztián, Szőllősi Márton, Gál Csaba, Szabó Géza, Dan Szabolcs, Gergely Alpár, Antal Hunor, Czimbalmos Zalán; cserék: Bartis Szabolcs, Kurkó Márk.  Öt gólt szerző U16 Délután kettőkor kezdődött az FK Csíkszereda U16 – Nagyszebeni Jövő U16 mérkőzés. Ez a találkozó attól volt érdekesebb, mint az U18-asoké, hogy az ellenfél már a hazaiak kapujáig is eljutott. Az első helyzetig négy percet, az első gólig pedig ötöt kellett várni: Kénesi Béla kiváló labdát kapott, amit jól megjátszva a kapus mellett elgurított, megszerezve az első hazai találatot. A második gólt a tizedik percben hozták össze a csíkaik, ekkor egy jogosan megítélt szabadrúgást húsz méterről nagyszerű rúgással juttatott a hálóba Silion Sebastian. Az első  félidő huszadik percében érkezett a következő gól: ezúttal Tilici Alexandru Ionuț volt eredményes. Por került a gépezetbe a harmincadik percben, amikor büntetőrúgáshoz jutottak a vendégek, ám a középre irányított labdát Somogyi Pál kiütötte, esélyt sem adva arra, hogy szombaton gól szerezzenek a vendégek. A második félidőben már csak két találat született: a 41. percben Silion csodálatos kapásgólt rúgott. A hetvenedik percig kellett várni az újabb – utolsó – gólra, ekkor Tilici az oldalról kapott labdát játszi könnyedséggel fejelte a hálóba. Eredmény, illetve gólszerzők: FK Csíkszereda U16 – Nagyszebeni Viitorul U16: 5–0 (3–0). Gólszerzők: Tilici Alexandru Ionuț 2, Silion Sebastian 2, Kénesi Béla. Összeállítás: Somogyi Pál, Csiszér Balázs, Banu Cosmin, Tilici Alexandru Ionuț, Kakasi Gellért, Balázsi Attila, Szőke Alpár, Kénesi Béla, Silion Sebastian, Csifó István, Sebestyén Tamás; cserék: Puika Alexandru, Jakab Tamás, Pădure Cătălin. Az FK Csíkszereda korosztályos csapatai legközelebb, szerdán a Brassói FC-nél játszanak, majd szombaton a Medgyesi Gaz Metan együtteseit fogadják. (Fotó: Szigeti Vajk István)