Elitliga U16 | Tűzijáték és kétgólos győzelem a Botoșani ellen

Számtalan gólszerzési lehetősége közül kettőt gólra váltott U16-os elitligás csapatunk, így folytatta hibátlan bajnoki sorozatát.

Sorra dolgozta ki helyzeteit Ubrankovics Zoltán együttese, az első negyedórában több hatalmas hazai lehetőség maradt ki. Ehhez képest a huszadik percben a Botoșani talált először a hálóba, igaz, les miatt érvénytelen volt a találat. Folytatódott az FK-helyzetek eltékozlása, naggyá tették a srácok a kékek kapusát. A szünetig folytatódott ez a tendecia, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek.

Hazai mezőnyfölénnyel indult a második 45 perc is, ám a legnagyobb ziccert a látogatók hagyták ki a 60. percben, Karda Hunor nagyot mentett a bal alsó saroknál. Két perc elteltével bal oldali szöglet után Bódi Lehel fejelt óriási felső kapufát, öt perc múlva Máthé Apor durrantott fölé kevéssel 18 méterről, a következő támadásnál pedig Prezsmer Viktor próbálkozása súrolta a bal kapufát. A 74. minutumban a kihagyhatatlant is kihagytuk, a kapu előtt pattogó labdát közvetlen közelről nem sikerült a hálóba tuszkolni...

A 80. percben megszületett várva-várt vezető találatunk, Prezsmer jobb oldali beadását Bódi Lehel fejelte a léc alá közelről (1–0). A 85. percben Cătrinoi Sebastian látványos gólt ragasztott balról a hosszú felső sarokba a 16-os sarkától biztossá téve ezzel a vezetést (2–0). A találkozót Máthé Apor egészséges lövése zárta, ám az eredmény nem változott. Folytatás egy hét múlva az LPS Suceava otthonában.

Elitliga U16, 1. csoport, alapszakasz 5. forduló
FK Csíkszereda – Botoșani FC 2–0 (0–0)

Vezette: Mormeci Dumitru Robert (Brassó), asszisztensek: Toma Cosmin Gheorghe (Fogaras), Tunsoiu Marian (Újsinka)
Gólszerzők: Bódi Lehel (80.), Cătrinoi Sebastian (85.)
Sárga lap:
FK Csíkszereda: Karda Hunor – Orbán Márton, Sajgó Kristóf (Cătrinoi Sebastian, 46.), Bíró Artur, Tatu-Józsa Márk (Bódi Lehel, 60.), Mózes Ádám (Păcuraru David, 73.), Ilyés Máté, Máthé Apor, Prezsmer Viktor (Tóth-Pál Milán, 85.), Szolnoki Máté (Marian, Robert, 60.), Vass Norbert Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán
Botoșani FC: Filote I. – Bejnaru D., Nacu A., Holeiciuc D., Domniței E., Lazăr A., Gugeanu R., Marusac R., Afilipoae T., Ardeleanu C. Vezetőedző: Frumuz Cristian Ioan