Felkészülés | Edzőmeccsek sora

Bár még a felkészülési időszak elején járnak, a hétvégén már edzőmérkőzéseken is pályára léptek akadémiai csapataink.

U18

Szakál Csaba együttese a Sepsi OSK hasonló korosztályú csapatát fogadta a Sportpark gyepén. Az első félidőben mutatott gólratörő és eredményes játék magabiztos győzelmet eredményezett. Vezetőedzői értékelés:
A csapat az első félidőben pontosan azt csinálta, amire hangsúlyt fektettünk az elmúlt másfél hétben. Ennek köszönhetően sikerült nagy fölényben játszanunk és négy remek gólt szereznünk. Emellett még az is nagyon pozitív dolog, hogy voltak kimagasló teljesítmények.

A második játékrész felétől túlságosan kapkodóvá vált a játékunk, több ki nem kényszerített labdavesztésünk is volt, ezekből két gyors egymást követő gólt tudott szerezni a Sepsi. Ebben a periódusban nem is kontrolláltuk megfelelően a mérkőzést. Mindez egyértelműen a fáradtságnak volt betudható, de ebben az időszakban ez teljesen normális.

A meccs utolsó tizenöt percében újra türelmesen játszottunk, veszélyes támadásokat vezettünk, így újabb gólt szereztünk és további lehetőségeink is adódtak. A korosztályunk négy játékosa a felnőtt kerettel volt edzőtáborban az előző két hétben,  ketten pedig, akik az előző szezonban rendszerint nálunk készültek és játszottak is, a saját korosztályában szerepeltek ma a Sepsi ellen”.

Hiányzók: Bödő Efraim (felnőtt csapat), Kárándi Botond (felnőtt csapat), Balogh Szilárd (felnőtt csapat), Simon Máté (felnőtt csapat), Erdei Ramon (U17), Luca Noveli (U17)

Felkészülési mérkőzés
FK Csíkszereda U18 – Sepsi OSK U18 5–2 (4–0)

Az FK gólszerzői: László Norbert (2),  Tóth-Pál Előd, Jakab Krisztián, Nyitra Szabolcs
FK Csíkszereda: Deáky Zsombor, Keszler-Nagy Roland-Sas David-Győrfi Attila-Morhan Jonathan, Trombitás Dávid-Leczki Norbert-Pacuraru Luca-Tóth-Pál Előd, Jakab Krisztián-László Norbert
Cserék: Nagy Krisztián, Juhos Gábor, Lungu Alex, Nagy Loránd, Varró Richárd, Endrődi Erik, Nyitra Szabolcs Vezetőedző: Szakál Csaba

U17

A Szász Ferenc által vezetett gárda szintén a Sepsi csapatát fogadta a Sportparkban.

Méhes Endre, másodedző értékelése: „Az edzőmérkőzésen a tanult taktikai elemek alkalmazása volt a cél, amit a játékosok elég jó arányban tudtak teljesíteni, kiváltképp a második félidőben. Az első és második félidőben is több helyzetünk is adódott, egy kapufát is jegyezhettünk Nyitra Szabolcs révén. A gólt Kertész Márk szerezte az első félidő végén, így 1–0-val mehettek a játékosok pihenőre. Bár a hangsúly a taktikai elemek betartásán és gyakorlásán volt, a felkészülés második hetét jól zártuk, hiszen nyertünk a Sepsi ellen”.

FK Csíkszereda U17 – Sepsi OSK U17 1–0 (1–0)

Gólszerző: Kertész Márk
FK Csíkszereda: Michele Antonucci - Iosif Cristian, Kertész Márk, Sajgó Kristóf, Bencze Lóránd - Papp György, Nyitra Szabolcs, Erdei Ramon - Szép Dávid, Luca Novelli, Ioó Edvin Vezetőedző: Szász Ferenc
Cserék: Forgács Csaba, Kozma Krisztián, Brugger Dániel, Máthé Apor, Dande Erik, David Tancu, Bekő Kristóf, Antal Hunor, Halász Balázs, Gál Áron, Kárándi Roland Vezetőedző: Szász Ferenc

U16

Az U16-osok is a Sepsivel néztek szembe szombaton, azzal a különbséggel, hogy ők Sepsiszentgyörgyre utaztak.
A találkozót Ubrankovics Zoltán vezetőedző értékelte honlapunknak: „Bár az tükröződött vissza, amit vártam, de nem számítottam arra, hogy ilyen durva „kivitelben” jön elő. A héten láttuk, hogy a játékosok idegrendszerileg, izomzatilag nagyon tompák és ilyenkor bizony el tudnak követni technikai taktikai hibát, amiből könnyen gólt tudunk kapni.

A játék tartalmi részében nem volt ekkora különbség a két csapat között, sőt, az első 40  perc óriási mezőnyfölényt hozott a mi részünkről az ellenfél számára meg két gyors kontrát pontos befejezéssel. Mi fáradtunk és a két kapott gól mentálisan letört minket. Később kiegyenlítettebb lett a játék, de mi nem tudtunk gólt szerezni még az ellenfelünk az ajándék szituációkat örömmel használták ki.

Ahogy ebben a két hétben, a mostani mérkőzésen is próbálták a legjobb tudásukat adni a játékosok. Ez az 5x20 perc nagy terhelés volt a szűk keretnek. Bízok abban, hogy a fejlesztési módszer, amit alkalmazunk a hét közben, jól szolgálja a fejlődésüket”.

Sepsi OSK U16 – FK Csíkszereda U16 4–0

Sepsiszentgyörgy
FK Csíkszereda: Karda (Győrfi, Szakács) – Balázs (Győrfi) Covatiu (Tatu), Bíró (Pacuraru, Karda), Orbán – Tóth-Pál, Illyés, Marian – Vass, Szolnoki, Catrinoi Vezetőedző: Ubrankovics Zoltán

U15

Remekül mutatkozott be újdonsült vezetőedzőként Burus Bernát. A pénteki, Brassói Kids Tâmpa elleni felkészülési mérkőzés fölényes FK-sikert hozott.

Vezetőedzői értékelés: „A 2024-2025-ős szezon első felkészülési mérkőzését játszottuk a Brassói Kids Tâmpa vendégeként. Az első két hét igazából arról szólt, hogy meg ismerjem a srácokat, ki milyen poszton bevethető és feltérképezni a fizikai állapotukat, hiszen vannak most újonnan bejött játékosok is az alközpontjainkból, ezért nem biztos hogy mindenki hasonló edzettségi állapotban van.

Elsősorban ezen a mérkőzésen csak azt kértem a játékosaimtól, hogy azt szeretném látni, amit az elmúlt két hétben gyakoroltunk és ki volt tűzve taktikai szempontból. Rengeteg helyezetet alakítottunk ki és ahhoz képest, hogy sokan először játszottak együtt ebben a felállásban, nagyon stabilan és magabiztosan hozták le ezt a meccset.

Rengeteg munka áll még előttünk, nagyon sok mindent rendben kell még raknunk, hiszen rövid időn belül nemzetközi tornákon fogunk részt venni. Szűk három hét múlva már rajtól a bajnokság is, de állunk elébe hisz ez egy szép kihívás lesz mindenki számára!”

Brassói Kids Tâmpa U15 – FK Csíkszereda U15 0–5

Brassó
(a játékidő: 3x30 perc volt)
Gólszerzők: Orbán (18.), Szabó (21.), Jánosi (40.), Ráduly (78.), L. Bence (84.)
Játékosok játékideje: Kajtár: 30’, Lukács: 54’, Keresztes T.: 60’, Nagy: 60’, Györfi: 50’, Szabó: 47’, Jánoska: 53’, Orbán: 45’, Casian: 50’, Bíró: 54’, Jánosi: 54’, Székely K: 30’, László E.: 30’, K. Ákos: 60’, F. Ákos: 40’, Ambrus L.: 30’, Sánta: 60’, Fazakas: 45’, Sz.Gergő: 30’, Ráduly: 40’, Lukács G: 30’, Hella: 21’

U14

Kovács Tamás csapata a hétvégén Szatmárnémetiben, a Szamos Kupa elnevezésű tornán vesz részt. Beszámoló hamarosan!