Női Elitliga U15 | Megvan a negyeddöntő időpontja

Elkészült a női U15-ös, elitligás bajnokság negyeddöntőinek menetrendje. Portik Helga tanítványai május 24-én fogadják a FCSB lányait, hazai pályán.

Csoportelsőként abszolválta női U15-ös, elitligás együttesünk a bajnokság alapszakaszát. A lányok meggyőző, tizennégy pontos előnnyel nyerték meg a 3. számú csoportot az Estera Țifești előtt. Kádár Noémiék tíz győzelem mellett egy-egy döntetlent és vereséget könyvelhettek el, ezen kívül magasan a legjobb gólarányt mondhatják magukénak (66–12).

Negyeddöntő-beli ellenfelünk a fővárosi FCSB lesz, akik a 2. csoport második helyezettjeként vívták ki a folytatás lehetőségét. A vörös-kékek hét győzelem mellett öt alkalommal pont nélkül maradtak az alapszakaszban. Gólkülönbségük éppen csak pozitívba hajló, azaz 32 szerzett találatuk mellett az ellenfelek 31-szer voltak eredményesek ellenük.

A negyeddöntők további párosításai:
Bukaresti Rapid – Estera Țifești
Kolozsvári Universitatea – Universitatea Craiova
Temesvári Politehnica – Besztercei Gloria

A továbbjutás egyetlen találkozón dől el, amelyet május 24-én, 18.00 órától játszunk az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán.