Női Szuperliga | Kicsúszott a kezünkből Kolozsvár ellen a győzelem

A hosszabbításban bekapott góllal végzett döntetlenre az FK Csíkszereda a női Szuperligában a Kolozsvári Universitatea ellen az alapszakasz 7. fordulójában rendezett találkozón.

A hosszabbításban bekapott góllal döntetlenre végzett az FK Csíkszereda a női Szuperligában a Kolozsvári Universitatea ellen az alapszakasz 7. fordulójában rendezett találkozón.

Párszáz, lelkes szurkoló, borús, de a mérkőzés alatt száraz idő: majdnem minden adott volt vasárnap délután ahhoz, hogy egy szép futballdélutánon hazai győzelemnek örülhessünk – de ahogy mondani szokás, valahol más kártyákat osztottak számunkra.

Pedig a mérkőzésen szinte végig úgy tűnt, biztosan be tudjuk húzni a három pontot. Az első játékrész elején határozottan vertük vissza a vendégek gólveszélyes rohamait – Böröcz Bettina két alkalommal is közbe kellett avatkozzon, először a 9. percben Marcu Carmen a kaputól 12-13 méterre elengedett erős lövését tudta hárítani lábbal, majd a 17. percben a kolozsváriak amerikai légiósa, Caitlyn Keenan tudta befejezni baloldali akcióját egy erős, pontos centerezéssel, amelyet Nicolescu zavartalanul fejelhetett kapura, de Böröcz Bettina ezt is ki tudta védeni.

A félidő második részére azonban átvettük a mérkőzés irányítását, sokat tudtunk építkezni a középpályán, s a helyzetek is megérkeztek. Mindjárt az egyik elsőt ki is használtuk: Szőke Eszter kapott labdát a baloldalon, ziccerbe cselezte magát a tizenhatos sarkánál, majd egy jól helyezett lövéssel a jobb felsőbe helyezte a labdát: 1–0.

A szünet után is mi voltunk a veszélyesebbek, de távoli próbálkozásaink elhaltak. Kivéve az 56. percben: Nombot Annabelle tulajdonképpen lemásolta Szőke Eszter találatát, becselezte magát a büntetőn belülre, s kilőtte a bal felső sarkot: 2–0.

Sajnos nem sokáig örülhettünk, mert alig két perccel később hibázott a védelmünk, Nicolescu Alexia a védők között, üresen tudott lekezelni egy labdát a tizenhatosunkon belül, s védhetetlenül a rövid alsóba bombázott: 2–1.

Ennek ellenére úgy tűnt, miénk lehet a győzelem, főleg úgy, a 69. percben Herczeg Andrea majdnem kihasználta a kolozsvári védelem gyermeteg hibáját, de sajnos csak majdnem. A félidő közepén becserélt Mitri Rita is egészen jól mozgott a balszélen, sokszor került kecsegtető helyzetbe. Még a 84. percben is eldönthette volna a meccset Herczeg, amikor ügyes csellel helyzetbe játszotta magát, de kissé távolról vállalta el, lövése felülről súrolta a kapufát.

Aztán eljött a hosszabbítás 3. perce a meghirdetett háromból, amikor egy megmagyarázhatatlan védelmi rövidzárlat nyomán nem tudtuk kivédekezni Borodi Adina betörését, aki elegánsan elpöccintette Böröcz mellett a játékszert: 2–2.

Ez a döntetlen – és mivel a Farul nagy arányú, 8–1-es győzelmet aratott Aranyosgyéresen – azt jelenti, hogy lecsúsztunk a tabella éléről, 17 pontunkkal a második helyen vagyunk, két ponttal lemaradva Konstancától. A következő fordulóban, október 11-én 11 órától az utolsó előtti, mindössze egypontos Hermannstadt gárdáját fogadjuk.

Női Szuperliga, alapszakasz, 7. forduló
FK Csíkszereda–Kolozsvári Universitatea 2–2 (1–0)

Csíkszereda, városi stadion
Vezették: Moldovanu Cristian (Sepsiszentgyörgy), Bíró Barna Tamás (Csernáton), Ciuraru Roberto (Ürmös)
Gólszerzők: Szőke Eszter (30), Nombot Annabelle (56.), Niculescu Alexia (58.) Borodi Adina (90+3.)
Sárga lap: Nyéki Anna (41.), Geréd Erika (43.) illetve Marcu Carmen (41.), Stamate Maria (89.)
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Magyarics Zoé, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika, Antal Anita, Nyéki Anna (Feketevízi Tímea 63.), Herczeg Andrea (Szabova Sofia 86.), Vlădulescu Ana-Maria (Mitri Rita 63.), Nombot Annabelle, Szőke Eszter. Vezetőedző: Kollár Péter
Kolozsvári Universitatea: Iman Sljivo – Botojel Cristina (Varo Helga 46.), Sigheartău Simona, Kursa Nikoleta, Borodi Adina, Marcu Carmen (Maier Tania 75.), Stamate Maria, Bumbar Sonia (Bâtea Mara 46.), Keenan Caitlyn, Niculescu Alexia (Pera Shaira 75.), Sova Iulia (Mihăilesc Lorena 46.). Vezetőedző: Sălăgean Călin