Női Szuperliga | Remekbe szabott nagyszombati győzelem

Haraszti Fanni és Mitri Rita találatainak köszönhetően kétgólos győzelmet aratott női, szuperligás együttesünk a rájátszás negyedik fordulójában, szombaton délben a Temesvári Politehnica ellen.

Családias hangulatban, mintegy 200 néző előtt vette kezdtetét a nagyszombati bajnoki találkozó. Az FK-s lányok számára egyértelmű volt a cél, javítani az eddigi negatív play-off mérlegen, hiszen Antal Anitáék három vereséggel kezdtek a felsőházban.

A játék akadozva kezdődött, egyik fél sem tudott igazán akciókat felépíteni. Az első valamire való kapura lövésre a 15. percig kellett várni, Nikoleta Kurja próbálkozását Balog Boglárka hárította. Négy egység elteltével Meluța Teodora jó húsz méterről a felső lécet találta telibe, ám ezzel el is lőtték a vendégek a puskaporukat. Kollár Péter lányai sem voltak túl veszélyesek az első 45 percben, mindössze Balázs Csilla fölé szálló távoli próbálkozását és Szőke Eszter kiugrását jegyezhettük fel, ám utóbbinál a kapus jó ütemben mozdult ki, így odalett a lehetőség.

Két remek gól

Két helyen változtatott a hazai stáb a szünetben, Balázs Eszter és Mitri Rita lépett pályára, Fülöp Boglárka és Szentes Szabina pedig befejezte a mérkőzést. Az 57. percben Nyéki Anna és Györgyicze Réka is pályára lépett, Bartalis Barbara és Albu Erika hagyta el a játékteret. A helyzetek továbbra sem sorjáztak, ám egyértelműen átvettük az irányítást, számos hazai akció indult Câmpean kapuja felé. Lövésig azonban ritkán jutottunk el, míg a temesváriak láthatóan egyre fáradtabban mozogtak. A 62. percben a rendkívül lelkesen játszó Mitri Rita lövését blokkolták a lila-fehér védők, öt perccel később pedig előnyhöz jutottunk. Androniki Michalopoulou harcolt ki szabadrúgást a kaputól mintegy 18 méterre. A labdának Haraszti Fanni futott neki, aki remekül lőtte ki a kapu bal oldalát (1–0).

Két minutummal később duplázhatott volna a gólszerző, ám bal lábbal leadott lövése centiméterekkel elkerülte a bal alsó sarkot. A 74. percben Herczeg Andrea próbálkozását ölelte magához a vendégek kapuvédője, a hajrában pedig megszületett az újabb FK-találat. Mitri Rita kapott jó labdát Herczeg Andreától a jobb oldalon, az alapvonal közelében befelé cselezett, majd higgadtan helyezett a hosszú sarokba (2–0). A Temesvárban nem maradt erő, hogy szorosabbá tegye a találkozót, amelyen egyértelmű piros-fekete siker született.